Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

Permainos, kurios jūsų laukia gimus mažyliui

Sunku būtų ginčytis dėl to, kad šeimoje atsiradus mažam vaikui, kone visos mamos neįtikėtinai pasimeta, blaškosi tarp įprastų buities darbų, rūpinimosi kūdikiu ir vyrui skiriamo dėmesio. Deja, dažniausiai mylimas vyras, vaiko tėvas, iš žmonos sulaukia mažiausiai šilumos, ir dėmesio. O šiuo sunkiu laikotarpiu jam ypač svarbu jausti, kad šeimoje jis vis dar yra svarbus, reikalingas ir mylimas.

Kitas svarbus aspektas – finansinis klausimas, kadangi padidėja šeimos išlaidos ir kurį laiką vienintelis maitintojas bus tik vyras.

Šiame straipsnyje pasvarstysime, kaip susidoroti su pokyčiais šeimos gyvenime ir išlaikyti stiprią bei laimingą sąjungą. Kviečiame suvokti, priimti ir įsileisti į savo gyvenimą šiuos penkis pokyčius, kurie bus neišvengiami, gimus vaikeliui.

Pagalbos priėmimas

Jei esate įpratusi viską daryti pati, dabar teks išmokti priimti pagalbą. Juk be jos viena visko nesuspėsite – pernelyg plati atsakomybės zona. Paprašykite savo vyro, artimųjų, draugų pagalbos, priimkite ją su dėkingumu ir nepamirškite – toliau bus paprasčiau. O nuo to kaip pavyks išgyventi šiuo sunkiu bet kuriai moteriai metu, priklausys jūsų emocinė ir fizinės būsena, o taip pat bendra atmosferos šeimoje.

Laikini apribojimai

Būtina suprasti, kad jėgų, laiko, pinigų ir kitų resursų trūkumas – praktiškai neišvengiama situacija šeimose, gimus mažam vaikui. Tačiau iš kitos pusės, tai – laikinas reiškinys, dėl to kurį laiką galima susitaikyti su kai kuriais apribojimais. Kai mažylis paaugs, bus daug lengviau. Todėl labai svarbu išlikti su vyru viena komanda, kai jums sunku.

Nuolatinės derybos

Būtina išmokti derėtis ir leistis į kompromisus. Nereikėtų užimti kategoriškos pozicijos, net jei esate beprotiškai pavargusi ir nebeturite jėgų. Užuot puolusi į ginčus ir barnius, geriau tiesiog paprašykite sutuoktinio pagalbos. Patikėkite, jis mielai dalyvaus vaiko priežiūroje. Juk iš esmės tai darote vien jūs, o jis pasijunta visiškai nereikalingas.

Empatija

Dabar visas jėgas ir rūpestį atiduodate kūdikiui. Jis bejėgis ir pernelyg mažas, kad galėtų savimi pasirūpinti. Tačiau nepamirškite, kad karts nuo karto reikia pasirūpinti ir mylimu vyru. Juk ir jam dabar tenka didžiulė atsakomybė – visa jūsų šeima, jos išlaikymas ir visokeriopo saugumo užtikrinimas. Jeigu jis pavargęs, susirgo ar blogai jaučiasi – padėkite jam, pasirūpinkite bent lašelį. Jis bus jums nepaprastai dėkingas netgi už visiškai mažą pademonstruotos šilumos ir dėmesio kiekį.

Laikas vienas kitam

Be jokios abejonės, jūs neturite pakankamai laiko viską suspėti. Teks kažką paaukoti, kad bent šiek tiek laiko galėtumėte skirti savo antrai pusei. Vyras puikiai supranta, kad kartais neturite nei jėgų, nei noro, nei nuotaikos. Bet jis juk gyvas žmogus ir negalės ilgai gyventi be meilės ir švelnumo. Jei pernelyg ilgai negalite jam to duoti, jis bus priverstas ieškoti šilumos už šeimos ribų. Patikėkite, netgi nedidelis laiko tarpas, skirtas išimtinai vienas kitam, bus labai naudingas visų pirma jums pačiai, o taip pat padės išsaugoti laimingus ir tvirtus santykius.

Informacijos šaltinis: https://seimairnamai.eu/permainos-kurios-jusu-laukia-gimus-mazyliui/

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.