Vaikai/šeima, Vaikų sveikata

Per metus autoavarijose netenkama kone visos vaikų klasės

Socialinėse reklamose nuolat kartojama, kad vaikas – ne eksperimentinė lėlė, ne žaislas, kad realybė – ne filmas, tačiau Lietuvos kelių policijos pateikiama statistika tebekelia šiurpą. Vien pernai Lietuvos keliuose žuvo 24 vaikai. Tai yra vidutinė mokyklos klasė.


Sužeisti vaikai skaičiuojami šimtais. Pernai keliuose sužeistas 661 vaikas, šiemet skaičius jau viršija 400. Daugiau nei trečdalis sužeistų vaikų buvo lengvųjų automobilių keleiviai. Ekspertų nuomone didelės dalies šių nelaimių pasekmės būtų buvusios mažesnės, jei suaugusieji būtų tinkamai pasirūpinę savo vaikų saugumu.

Nors atžalos tikrai mieliau sėdėtų tėvams ant kelių arba „kaip suaugusieji“ – tiesiog ant automobilio sėdynės – vežti vaikus automobilinėse kėdutėse yra privaloma. Kelių eismo taisyklėse griežtai nurodoma, kad vaikai, žemesni nei 135 cm ūgio, privalo būti vežami specialiose automobilio kėdutėse. Kėdutės pagal vaiko amžių ir svorį skirstomos į 5 grupes: 0 grupė skirta vaikams iki 10-ies kilogramų, 0+ iki 13 kg, pirma – nuo 9 iki 18 kg, antra nuo 15-os iki 25-ių kg ir paskutinė – nuo 22 iki 35 kg.

Automobilinės kėdutės skiriasi ne tik dizainu, įvairiais priedais, komfortu, bet ir saugumo lygiu. Visos kėdutės nuo 2011 metų privalo būti patikrintos pagal Europoje joms taikomą saugumo standartą, kad galėtų patekti į laisvą prekybą.

Šio sekmadienio TV3 laida „Padėkime augti“ nuo 10.00 val. kalbės apie vaikų saugumą kelyje ir padės tėvams sužinoti, kokie pagrindiniai reikalavimai taikomi automobilinėms kėdutėms. Savo pastebėjimus pateiks šios srities ekspertai ir akademikai.

Tradiciškai daug dėmesio laidos kūrėjai skirs ir kūdikių jaurios odos priežiūros klausimams, o mėgstantiems planuoti šeimos laiką „Padėkime augti“ komanda pasiūlys neįtikėtai patogų, neįprastą, bet stilingą planavimo būdą.

Informacijos šaltinis:

atsisiųsti-300x158

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.