Patarimai/rekomendacijos, Vaikai/šeima

PATARIMAI TĖVAMS: Į KĄ ATKREIPTI DĖMESĮ RENKANT DRABUŽIUS VAIKAMS

Vaikiškų drabužių pasiūla rinkoje šiandien ne mažesnė nei suaugusiems skirtų rūbų. Kone kiekviena mama ar tėtis nori, kad jo vaikas būtų papuoštas gražiai ir patogiai, tačiau, renkantis rūbus mažyliams, svarbu atsižvelgti ne tik į modelių dailumą ar spalvas, bet ir į praktinius aspektus.

Vaikai itin greitai auga, tad rūbai perkami ribotam laikotarpiui. Kad tą laiką jie tarnautų kokybiškai, svarbu perkant drabužius vaikams paisyti ne tik atžalų norų, bet ir paklausti savęs, ar konkretaus daikto tikrai reikia, kaip ir kiek laiko jis bus naudojamas. Tinkamai išsirinkti padės ekspertų dažniausiai kartojami patarimai.

  • Drabužio kokybė. Atkreipkite dėmesį, iš kokio audinio pasiūtas rūbas. Svarbu, kad jis nedirgintų odos (ypač aktualu apatiniams drabužiams, marškinėliams), neprarastų savo formos ir greit neplyštų (patikrinkite siūles, taip pat audinys neturėtų persišviesti). Jei daiktas bus dėvimas kasdien, medžiaga turėtų būti itin patvari, kad atlaikytų judrų, aktyvų vaikų tempą. Jei rūbas kels niežulį, bus nepatogus – joks vaikas jo nedėvės. Priklausomai nuo sezono, rekomenduojama rinktis medvilnės, apdorotos vilnos gaminius.
  • Ekologija. Mažyliams dažnai pasireiškia įvairios alergijos. Tad jiems netinka rūbai, kurių sudėtyje yra poliesterio. Toks audinys nesugeria prakaito. Geriausias pasirinkimas, ieškant natūralaus audinio – vilnos, šilko, bambuko pluoštai, kurie ne tik yra pralaidūs orui, bet ir neleidžia daugintis bakterijoms. Drabužiai iš šilko – lengvi, minkšti, vėsinantys vasarą ir šildantys žiemą, o bambuko pluoštas suteikia švelnumo ir dvigubai geriau sugeria drėgmę nei medvilnė. Tai plonas, bet labai patvarus audinys.
  • Pirkimo laikas. Dėl greito augimo ir besikeičiančių poreikių, pomėgių, rūbus vaikams pirkite konkrečiam, o ne ateinančiam sezonui, nes jie gali būti paprasčiausiai per maži. Visada įsigykite kiek per didelius rūbus, kad vaikas juos galėtų nešioti ilgiau.
  • Vaiko interesai. Rinkdami spalvą, dizainą, piešinukus ant rūbų, dekoracijas, įsiklausykite į vaiko pageidavimus. Pats prisidėjęs prie išsirinkimo, jis labiau džiaugsis nauju rūbu ir noriau jį dėvės.
  • Spalvos. Seniai neliko stereotipų, kad rožinė tinka tik mergaitėms, o žydra – berniukams. Spalvas galite derinti pagal vaiko pomėgius, norus, tačiau siekdami, kad rūbas būtų praktiškesnis, kasdienai rinkitės mažiau teplias spalvas.
  • Priežiūra. Atkreipkite dėmesį į etiketę ir priežiūros instrukciją. Jei drabužio negalima skalbti ar jam reikia itin daug dėmesio – venkite tokio pirkinio. Vaikas turi jaustis laisvai ir patogiai, o ne nuolat stengtis būti atsargus ir bijoti susitepti.
  • Drabužiai vaikamsinternetu. Vaikai retai kada turi kantrybės ramiai vaikščioti po parduotuves ar nori matuotis daugybę drabužių. Tad, taupant laiką, turint vaiko matmenis galima nupirkti rūbų be jo arba užsakyti internetu. Taip dažnai galite ir sutaupyti. Vaikai itin greit išauga drabužius, tad neverta investuoti labai didelių sumų, tačiau nepasitikėkite ir pigiausios kainos pasiūlymais – ieškokite geriausio kainos ir kokybės santykio. Itin pigūs drabužiai užsienio e-parduotuvėse dažnai pagaminti iš nekokybiškų, Lietuvos rinkai nepritaikytų audinių.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.