Vaikų sveikata

Patarimai, kaip apsaugoti vaikus nuo kokliušo

JAV atliktas įdomus tyrimas parodė, kad vaikai dažniau pasigauna kokliušą nuo savo brolių ar seserų nei nuo savo tėvų. Mokslininkų teigimu, tyrimo rezultatai leidžia suprasti, kaip geriau apsaugoti vaikus artėjant peršalimo sezonui.

 

Anksčiau buvo manoma, kad mamos yra dažniausias infekcijos šaltinis, tačiau padažnėjus kokliušo atvejams mokyklose į situaciją nutarta pažvelgti atidžiau, rašoma Pediatrics.org.

Vaikai, ypač kūdikiai iki 2 mėnesių amžiaus, yra didžiausios rizikos grupėje, kai kalbama apie kokliušą. Ši liga gali pasibaigti sunkiomis komplikacijomis ar net mirtimi. Efektyviausia priemonė kovoti su kokliušu yra skiepai, tačiau pirmasis skiepas yra daromas, kai kūdikiui yra 2 mėnesiai. Vėliau yra atliekami pakartotiniais skiepai, kad imunitetas išliktų.

Siekdami užkirsti kelią galimai infekcijai, ekspertai siūlo du būdus. Arba skiepyti artimus šeimos narius (tėvus bei brolius ir seseris), arba skiepyti nėščias moteris, kurios dalį apsaugos gali perduoti dar iki gimdymo. Tyrimo autorių teigimu, efektyvesnė yra antroji strategija.

Atliekant tyrimą buvo nagrinėjami 1306 kokliušo tarp vaikų atvejai. Pusės iš jų infekcijos šaltinį buvo galima nustatyti. Net trečdalis šių atvejų buvo susiję, kai ligą perdavė brolis ar sesuo (mamos – apie 20 proc., tėčiai – apie 10 proc., dar 10 proc. – dėdės, tetos ir seneliai).

Kokliušas yra itin užkrečiama, pavojinga liga, kurią suvaldyti padėjo skiepai.

Informacijos šaltinis:

atsisiųsti-300x158

 

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.