Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

Pasimokykime iš gamtos

Pirmąją sėkmės pamoką mums gali duoti maži liūtukai. Šios pamokos pavadinimas – „susitepti krauju“.

Jie sugeba mokytis ir mokosi iš vyresnių, labiau patyrusių liūtų. Mokosi ne iš vadovėlių ir protingų pokalbių, o praktiškai. Liūtukai tiksliai žino – kad išmoktum medžioti, reikia susitepti krauju. O mes dažniausiai visokeriopai vengiame terliotis rankas. Sėdame už mokyklos suolų ir spoksome į prie lentos stovintį išsipusčiusį zuikį, kuris moko mus, būsimus liūtus, medžioti. Ar dar blogiau – užsidarome namuose ir mokomės patys su savimi, o kai ateina laikas medžioti, mes ne tai, kad medžioti nemokame, mes net kraujo kvapo baidomės.

Antrą sėkmės pamoką galime gauti iš žuvų. Jos pavadinimas – „srauto pamoka“.

Žuvis visada plaukia prieš tėkmę ir skirtingai, nei galvoja dauguma – teisingai daro. Ji taip plaukia ne dėl to, kad apsunkintų sau gyvenimą, o dėl to, kad kuo daugiau vandens pro save perleistų. Šitaip pro ją vandens sraute praplaukia daugiau maisto ir deguonies. Ir jos gyvenimas tampa keleriopai turtingesnis. O mes, skirtingai nei žuvys, visada stengiamės plaukti pasroviui, stagnuojančiame sraute ir dėl to vietoje 40-ies metų gyvenimiškos patirties, 40 kartų įgyjame vienerių metų patirtį. Mes bijome išeiti iš komforto zonos ir paskui stebimės, kodėl gyvenimas suteikia tiek mažai šansų. Norime laimėti viso gyvenimo loteriją netgi nenusipirkę bilieto.

Trečią pamoką galime gauti iš genio. Taip, taip – iš genio. Ji vadinasi „susifokusuok į realų uždavinį“.

Tam tikra prasme genys protingesnis už mus. Taip, jis daužo galvą į medį, tačiau daro tai labai sėkmingai. Genys – realistas, jis nesistengia perskelti medžio per pusę vienu smūgiu, kaip norisi padaryti daugeliui mūsų. Jis susifokusavęs – nedaužo medžio iš visų pusių. Genys susikoncentruoja į vieną tašką, šitaip pamažu artėdamas link savo kirmėlaitės. O mums reikalinga ne kirmėlaitė, o iškart – didžiulė gyvatė anakonda, ir surasti ją mes norime ne kietame medyje, o ant žemės, lengvai apibertą lapeliais.

Ketvirtą sėkmės pamoką mums gali duoti šunys. Tai socialinė pamoka, jos pavadinimas – „pavizgink uodegą pirmasis“.

XXI amžiuje jau nesvarbu, ką darai tu pats. Svarbu, kad motyvuoji kitus žmones. Ir puikiausias tam pavyzdys – šuo. Šuo negalvoja: „Iš pradžių atsivesk mane į namus, o jau tada aš tau pavizginsiu uodega“. Šuniukas pirmas parodo savo jausmus ir tik paskui gauna mainais tai, ko jam reikėjo. Tuo pat metu jis neverčia mūsų kažką atiduoti, jis padaro tai taip, kad patys to užsimanome.

Penktąją sėkmės pamoką mus gali duoti gyvatė. Pamokos pavadinimas – „nereikia verkšlenti“.

Gyvatė negalvoja: „Aš neturiu nei kojų, nei rankų, mano regėjimas labai prastas, aš gimiau ne toje šalyje, manęs niekas nemyli, manimi nesirūpino tėvai“. Gyvatė išsiverčia su tuo, ką turi ir netgi priverčia mus pačius savęs bijoti – štai tokio „neįgalaus gyvūno“. Ir jeigu jai kažkas nepatinka, ji paprasčiausiai pakeičia odą ir šliaužia toliau be jokių aimanų ir apgailestavimų.

Informacijos šaltinis: http://seimairnamai.eu

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.