Vaikai/šeima, Vaikų sveikata

Pasigavau gripą, kovidą arba peršalimą: kada žinoti, jog nebeužkrėsiu kitų?

Pasitikus pavasariškus orus gali norėtis su gera kompanija praleisti daugiau aktyvaus laiko gamtoje arba pasidžiaugti ilgesniais pasisėdėjimais prie kavinės staliuko lauke. Visgi, lengvai užkrečiamos peršalimo ir viršutinių kvėpavimo takų infekcijos niekur nedingo, todėl „Eurovaistinės“ vaistininkas Mindaugas Rutalė pabrėžia: pajutus simptomus reikia ne tik kuo greičiau išsiaiškinti ligos kilmę ir pradėti gydymą, bet ir įsivertinti, kada nebeužkrėsite kitų tokiomis virusinėmis ligomis kaip gripas, koronavirusas ar peršalimas.

Peršalimas irgi užkrečiamas

Dažnai kalbama apie stiprų užkrečiamumą gripo ir koronaviruso ligomis, tačiau vaistininkas Mindaugas Rutalė pastebi, kad pacientai iki šiol pamiršta apie peršalimo ligos riziką.

„Taip kaip gripu ir koronavirusu, taip ir peršalimu galima užsikrėsti nuo kitų žmonių. Visos šios trys yra sukeliamos viruso, todėl sergantysis lengvai jas gali perduoti aplinkiniams oro lašeliniu būdu – kosint, čiaudėjant, taip pat liečiantis prie nešvarių paviršių.

Todėl pajutus peršalimo simptomus, nevertėtų numoti į juos ranka net ir tokiais atvejais, jeigu greitieji testai nenustato koronaviruso arba gripo“, – pasakoja vaistininkas M. Rutalė.

Užkrečiami esate iki 5 dienų

Vaistininkas tvirtina, kad nėra vieno tikslaus atsakymo, kiek laiko žmogus gali šiomis ligomis užkrėsti aplinkinius. Kaip orientacinį laikotarpį jis įvardija 5 dienas.

„Suaugęs gripu gali aplinkinius užkrėsti 5 dienas nuo jos pradžios, tuo tarpu vaikai šį virusą gali nešioti iki 7 dienų. Sergantysis kovidu vidutiniškai yra užkrečiamas iki 5 dienų nuo ligos pradžios.

Tuo tarpu sergant omicron koronaviruso atmaina, užkrečiamumo laikotarpis gali prailgti dar 2-3 dienomis. Bet kuriuo atveju, norint apsaugoti artimus draugus ir aplinkinius, geriausia saviizoliuotis bent savaitei laiko“, – pasakoja vaistininkas M. Rutalė.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.