Naujienos, Papildomas vaikų ugdymas, Pramogos vaikams, Vaikai/šeima

Pailgintos dienos grupės bus pigesnės

Nuo šių metų rugsėjo 1-osios už pailginto ugdymo grupes mokyklose tėvai mokės perpus mažiau. Klaipėdos miesto tarybos Kolegija pritarė darbo grupės pateiktai alternatyvai iš miesto biudžeto kompensuoti 50 proc. pailgintos dienos grupės kainos.

Kitas alternatyvas mažinti mokestį tėvams už pailgintos dienos grupę 70 ar net 100 proc. politikai išvadino „sugrįžimu į komunizmą„.

100 proc. kompensuoti pailgintos dienos grupės paslaugą numatyta tik specialiųjų poreikių turintiems ir nemokamą maitinimą gaunantiems vaikams.

Prašymą išnagrinėti galimybes mažinti nepagrįstai didelę kainą už pailgintos dienos grupes pateikė Vakarų Lietuvos tėvų forumas. Buvo akcentuojama, kad 100 proc. tokią paslaugą kompensuoja Vilniaus miesto savivaldybė, Klaipėdos rajono savivaldybė, mokestis už šią paslaugą mažesnis ir Kretingos savivaldybėje.

Sudaryta darbo grupė tėvų iniciatyvai pritarė ir pateikė politikams tris galimybes: pailgintos dienos grupės paslaugą teikti nemokamai 100 proc. kompensuojant ją Savivaldybės biudžeto lėšomis (tam reikėtų 2 mln. 32 tūkst. Eur per metus), sumažinti mokestį tėvams 70 proc. (tam reikėtų 907 tūkst. Eur per metus) arba 50 proc. (tai atsieitų 486 tūkst. Eur per metus).

Be to, darbo grupė nustatė, kad minimalus vaikų skaičius pailgintos dienos grupėje bus 21 (o ne 12), o maksimalus – 24 vaikai. Argumentuojama, kad sumažinus paslaugos kainą, išaugs vaikų, lankančių pailgintos dienos grupes, skaičius, o pedagogų trūksta. Sprendimo projekte panaikinta 1,5 val. trukmės pailgintos dienos grupės paslauga, numatyta 3, 4 ir 5,5 val. trukmės grupės.

Pasisakydami apie šį sprendimo projektą Klaipėdos politikai demonstravo aroganciją. Piktinosi, kad milijonus iš biudžeto kainuosiantis sprendimas teikiamas per vėlai, kai ir taip numatytas deficitinis ateinančių metų biudžetas ir aiškino, kad per ilgas buvimas pailginto ugdymo grupėje žaloja vaikų psichiką.

„Po pamokų vaikai turi skubėti į namus, žaisti kieme, būti su broliais, seserimis, kačiukais ir šuniukais“, – samprotavo vicemeras Artūras Šulcas.

Audrius Vaišvila įtarinėjo, kad vaikų užimtumas pailgintos dienos grupėse ir jų kaina yra aktuali ne miesto, o rajono tėvams, kurie nori grįžti iš darbo kartu su vaikais.

Į S. Budino komentarą, jog valstybė siekia įgyvendinti visos dienos mokymo modelį ir tokiu būdu padėti dirbantiems tėvams, o Savivaldybės turėtų tai užtikinti, Algirdas Grublys atsakė, kad valstybė jau padidino išmokas už vaikus iki 100 eurų. (iš tiesų išmokos vaikams padidintos iki 50 Eur. – Aut. past.).

„Bandymas kurti visos dienos mokymo modelį yra viena, realybė – kita. Pirmiausia turi būti sukurta paslauga. Dabar neturime pailgintos dienos grupės turinio, todėl tėvai kelia triukšmą, nes moka nežinia už ką. Siūlymų, kaip keisis šių grupių turinys, neišgirdau“, – papriekaištavo Savivaldybės Švietimo skyriaus darbuotojams Judita Simonavičiūtė.

Jurga PETRONYTĖ

Informacijos šaltinis: ve.lt

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.