Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

Pagrindinės berniukų auklėjimo taisyklės

Visi tėvai nori matyti savo vaiką pačiu geriausiu. Kokios ugdymo kryptys padės formuotis berniuko asmenybei?

Svarbiausias auklėjimo momentas – tinkamas pavyzdys prieš vaiko akis.

Idealus variantas – tėvas. Jeigu jo nėra, norint suformuoti vyriško elgesio ir apskritai vyriškumo įgūdžius, į pagalbą galima pasitelkti senelį, dėdę, krikštatėvį.

Mamos meilė ir rūpestingumas

Būtent mama parodo ir įskiepija berniukui, kaip reikia žvelgti į moterį, kai su ja elgtis, kaip apskritai ją suvokti. Jos apkabinimai, rūpinimasis, bučiniai ir priėmimas moko rūpestingo ir pagarbaus požiūrio į moterį ir aplinkinius žmones.

Pagyrimai ir palaikymas

Tai – neatsiejama auklėjimo dalis, leidžianti vaikui pasitikėti savimi, formuoti pozityvų požiūrį į pasaulį ir savo pasiekimus.

Atsakomybės ugdymas

Svarbu išmokyti vaiką, kad bet koks veiksmas turi savų pasekmių, už kurias teks prisiimti atsakomybę. Taip pat svarbu pratinti prie tvarkos kasdieniame gyvenime.

Svarbu berniuką išmokyti ekologiškai reikšti savo emocijas ir jausmus, o ne slopinti juos, ar dėl jų gėdintis. Jis, žinoma, yra būsimas vyras, tačiau ir būsimi vyrai turi teisę liūdėti, verkti, bijoti, išsigąsti ir pan.

Būtina skatinti vaiko savarankiškumą

Net jeigu vaikas veikia lėtai, nerangiai ir nemokšiškai, suaugusieji neturėtų perimti iniciatyvos ir padaryti visus darbus už jį. Galite vaikui padėti, bet neatimkite iš jo asmeninių laimėjimų net ir smulkmenose.

Neatimkite iš vaiko teisės rinktis, negniuždykite jo siekių ir norų

Labai puiku suteikti berniukui galimybę pačiam pasirinkti, pavyzdžiui, „nori dėvėti šiuos šortus ar kitus?“ Toks paprastas veiksmas leidžia vaikui pajausti atsakomybę už savo sprendimą. Arba jeigu vaikui kilo noras prisirinkti įvairiausių nešvarių akmenukų ar šakelių ir susiręsti iš viso to kokį nors namuką – nereikia to drausti ar brukti savo nuomonės apie tai, koks tas namukas turėtų būti. Leiskite jam pačiam vadovauti savo fantazijų skrydžiui.

Negalima pažeidinėti jo asmeninių ribų, net jeigu jis, atrodytų, dar visai mažas

Kiekviena gyva būtybė turi poreikį turėti savo erdvę, ir berniukas čia – ne išimtis. Žinodamas savo ribas, gebėdamas priimti sprendimus ir pasirinkti, berniukas, užaugęs vertu vyru, pats gerbs kitų ribas, tuo pat neleisdamas pažeisti savųjų.

Svarbu, kad tėvai nepersistengtų, stengdamiesi iš berniuko išauginti tikrą vyrą, kitaip galite sužaloti vaiko individualumą ir unikalumą.

Auginti vaiką, berniuką ar mergaitę, nėra lengvas darbas, tačiau šiame kelyje svarbiausia suprasti, kad nė vieno vaiko neįmanoma išlepinti sveika meile, palaikymu ir priėmimu.

Informacijos šaltinis: https://seimairnamai.eu/pagrindines-berniuku-auklejimo-taisykles/

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.