Vaikai/šeima, Vaikų sveikata

Pagalba ir palaikymas tėvams: sudėtingą etapą lengviau įveikti drauge

Pastarosiomis savaitėmis vienas po kito nutikę skaudūs įvykiai privertė dar kartą pagalvoti apie šalia mūsų esančių žmonių emocinę savijautą.

Pastebėti sudėtingą gyvenimo etapą išgyvenančius tėvus ir paskatinti juos išdrįsti kreiptis pagalbos kviečia ir programa „Drauge“, kuri pristato naują kampaniją vienišumui mažinti.

„Pastebime, kad nepilnamečius vaikus auginantys tėvai rūpinimąsi savimi dažnai nustumia į šoną – dabar jiems svarbesni atrodo vaikų ar gyvenimo partnerių poreikiai, darbai, kitos pareigos. Taip bėga laikas, o susikaupę rūpesčiai, vienišumas vis labiau ima slėgti pečius.

Tam, kad sunkumai taptų lengvesni, pagalbą ir palaikymą tėvams teikia programos „Drauge“ savanoriai“, – sako programos vadovė, psichologė Jonė Piekuraitė-Dudėnė.

Laikas tikram draugui“

Kampanija „Laikas tikram draugui“ siekiama atkreipti dėmesį į tėvus, kurie kasdienybėje patys bando susidoroti su juos užklupusiais sunkumais ir šalia neturi žmonių, kuriais galėtų pasikliauti. Tokiems tėvams galvą glosto tik kirpėjas, už rankos laiko tik manikiūrininkė, o širdies dūžių klausosi tik kardiologas.

Kitaip tariant – jie neturi draugo, kuris išklausytų, palaikytų ar tiesiog būtų šalia, kai to reikia labiausiai.

Tačiau nė viena mama ar tėtis neturi likti vieni, kuomet išgyvena sudėtingą etapą. Jiems padėti gali programos „Drauge“ savanoriai, kurių pagrindinis tikslas – ne tik padėti sumažinti patiriamą vienišumo jausmą, bet ir parodyti, kaip svarbu tėvams pasirūpinti savo emocine savijauta tam, kad laiminga būtų visa šeima.

„Būnant mama ar tėčiu, vienišumo jausmas aplanko net ir tada, kai atrodo, jog niekada nebūni vienas. Ši būsena gali būti daug pavojingesnė mūsų fizinei ir psichinei sveikatai, nei galvojame – pastebimas ryšys tarp vienišumo ir savižudybių rizikos, senatvinės demencijos ligų, kitų sveikatos sutrikimų.

Svarbu atpažinti vienišumą, neišsigąsti jo ir nebijoti kreiptis pagalbos, nes per mažų problemų nebūna, nors kartais mums ir gali atrodyti kitaip“, – dalijasi J. Piekuraitė-Dudėnė.

Kviečia ieškoti pagalbos

Psichologė kviečia ne tik patiems ieškoti pagalbos, bet ir pastebėti šalia esančius, kuriems ši programa galėtų būti naudinga: besilaukiančias mamas, neseniai vaikų susilaukusius ar jau paauglius auginančius tėvus, išgyvenančius sudėtingas skyrybas ar patiriančius kitus gyvenimo išbandymus.

„Nelaukime, kol sunkumai taps nepakeliami, pastebėkime šalia esančius žmones bei nebijokime pagalbos ieškoti patys. Pokalbis, laikas su kitu žmogumi ir nuoširdus palaikymas gydo, o drauge sunkumai tampa lengvesni“, – sako programos vadovė.

Daugiau informacijos apie programą: www.programadrauge.lt.

Pranešimas spaudai

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.