Dėl verslininkės Dainos Bosas ieškinio skandalingai išgarsėjusiai ir teisme pralaimėjusiai Klaipėdos medikei Margaritai Jadvygai Turčionienei netikėtai teko bylinėtis ir su savo sūnumi, tiesa, sėkmingiau.
Akis bado sutapimas: teismui priteisus solidžią baudą M.J.Turčionienei (buvusiai Malukienei) už tai, kad ji vietoj vakcinos nuo vėžio nežinia ko suleido D.Bosas dukteriai, be to, neteisėtai vertėsi profesine veikla, medikė staiga savo turtą padovanojo sūnui Mariui Malukui.
Bet viskas pasisuko netikėta linkme. Klaipėdietei teko kreiptis į teismą, kad dovanojimo sutartis būtų panaikinta, nes paaiškėjo, jog perduotas turtas gali atitekti sūnaus kreditoriams.
Po bylinėjimosi Klaipėdos apygardos teisme paskelbtas sprendimas civilinėje byloje dėl nekilnojamojo turto dovanojimo, sandorio pripažinimo negaliojančiu ir restitucijos taikymo. M.J.Turčionienės ieškinys patenkintas.
M.Malukas turės apmokėti motinos patirtas bylinėjimosi išlaidas – 2100 eurų. Iš jo priteista ir 3522 eurai žyminio mokesčio.
Pagal 2018 metų sausio 24 d. M.J.Turčionienės ir M.Maluko sudarytą dovanojimo sutartį, motina sūnui perleido asmeninės nuosavybės teises į visą savo nekilnojamąjį turtą – tris žemės sklypus, gyvenamąjį namą, ūkinius pastatus ir kiemo statinius.
Tą pačią dieną M.Malukas pasirašė notaro patvirtintą įgaliojimą, pagal kurį motinai suteikta teisė valdyti šį turtą, naudoti jį ir savo nuožiūra tvarkyti dokumentus, be to, atstovauti valstybinės valdžios ir kitose įstaigose bei organizacijose.
Taip pat buvo surašytas ir testamentas, pagal kurį sūnaus mirties atveju visas motinos dovanotas turtas atitektų jai pačiai.
Panaikino įgaliojimą
Tačiau M.J.Turčionienė buvo priblokšta, kai pernai balandžio pradžioje dėl teisinių dalykų, susijusių su savo turtu, kreipėsi į advokatą – paaiškėjo, kad sūnaus pasirašytas įgaliojimas nebegalioja. M.Malukas jį panaikino tepraėjus savaitei po dovanojimo sutarties pasirašymo.
Motina pasakojo, kad su Anglijoje gyvenančiu sūnumi telefonu, „Skype“ programa bendravo iki kovo 12-osios, bet apie kokius nors pokyčius jis neprasitarė, o paskui ryšys nutrūko.
Vėliau klaipėdietė ne kartą susirašinėjo su sūnaus sugyventine.
Ši paaiškino, kad M.Maluką sulaikė policijos pareigūnai, todėl su juo negalima susisiekti.
Balandžio pradžioje motina kreipėsi į Klaipėdos policiją dėl sūnaus paieškos.
Tuomet ji ir išsiaiškino, kad sūnus turi skolų.
Teigė, jog buvo sutrikusi
M.J.Turčionienė teisme tvirtino, kad tuomet ji supratusi, kodėl sūnus įkalbinėjo ją perleisti turtą. Esą ji buvo apgauta manipuliuojant patiklumu, įvairiais įtikinėjimais ir psichologiniu poveikiu.
Vykstant bylinėjimosi procesui dėl jos įmonės veiklos ir suleistų vakcinų D.Bosas dukrai ji esą buvo susijaudinusi, tačiau visada tikėjo, kad nebus nuteista, nes nieko neteisėto nepadarė.
Anot medikės, vienturtis sūnus pasinaudojo jos sutrikimu ir pasiūlė sau naudingą išeitį, sąmoningai ir tyčia nuslėpdamas tikruosius ketinimus.
Motinos manymu, toks elgesys prieštarauja viešajai tvarkai ir gerai moralei, o tokiomis aplinkybėmis sudarytas sandoris yra niekinis.
Tėvo testamentas atšauktas
M.Malukas aiškino, kad viskas klostėsi ne taip. Jis teigė niekada neįtikinėjęs motinos dovanoti turto, o jos aiškinimai neva išgalvoti ir melagingi.
Sausio 16 d. motina jam parašiusi SMS žinutę: „Mariau, kuo skubiau reikia susisiekti, skambink.“ Po trijų dienų jis grįžo į Lietuvą.
Sūnaus teigimu, dovanojimo idėja kilo pačiai motinai – ji jau senyvo amžiaus (74 metų), prastos sveikatos. Be to, esą motinai daug nervų kainavo bylinėjimasis su kaimynais dėl tvoros.
M.Malukas teismui priminė, kad jo tėvas prieš mirtį buvo surašęs testamentą, kuriuo jam buvo palikęs didžiąją minimo turto dalį. Tačiau visiems pasitarus tas testamentas buvo panaikintas ir visas turtas paliktas M.J.Turčio- nienei.
M.Malukas mano, kad tarp jo ir motinos sudaryta dovanojimo sutartis – visai logiškas sprendimas, nes esą seniau tokia buvo ir tėvo valia.
Priteisė dideles sumas
Kad ir kaip būtų, neatmestina, kad turto perleidimas sūnui susijęs su tuo metu nagrinėta byla, iškelta M.J.Turčionienei.
Pernai sausio 15 d. Klaipėdos apygardos teisme įvyko paskutinis posėdis baudžiamojoje byloje dėl nežinia kokios vakcinos suleidimo D.Bosas dukteriai ir dėl neteisėto vertimosi profesine veikla stambiu mastu neturint licencijos, leidžiančios užsiimti imunoprofilaktika ir skiepyti pacientus.
Prokurorė paprašė tenkinti nukentėjusiųjų turtinius ir neturtinius ieškinius, o iš medikės M.J.Turčionienės ir bendrovės Imunoprofilaktikos tarnyba, kuriai ji vadovavo, konfiskuoti po 250 tūkst. eurų.
Buvo apskaičiuota, kad per visą laiką dirbant be licencijos gauta maždaug 500 tūkstančių eurų įplaukų.
2018 metų vasario 27 dieną Klaipėdos apygardos teismo nuosprendžiu M.J.Turčionienė pripažinta kalta – už visas nusikaltamas veikas jai skirta dvejų metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant trejiems metams, ir 7532 eurų bauda.
Nukentėjusiosioms D.Bosas ir jos dukteriai priteista po 5000 eurų turtinės ir neturtinės žalos.
Taip pat nuspręsta konfiskuoti 253 986,30 euro vertės turto.
M.J.Turčionienė nuosprendį apskundė. Pernai liepos mėnesį išgirstas sprendimas moterį ir nuvylė, ir nudžiugino.
Klaipėdos apygardos teismas buvo išteisinęs M.J.Turčionienę dėl piktnaudžiavimo tarnyba siekiant turtinės naudos, o Lietuvos apeliacinis teismas pripažino ją kalta dėl sukčiavimo.
Tačiau buvo panaikinta ankstesnio nuosprendžio dalis, kuria iš medikės ir bendrovės Imunoprofilaktikos tarnybos nuspręsta konfiskuoti 253 986 eurus.
Šiemet Aukščiausiasis teismas M.J.Turčionienės apeliacinį skundą atmetė. Bet klaipėdietė vis vien jautėsi neteisingai apkaltinta ir žadėjo kreiptis į tarptautines instancijas.
Nuteistoji baudas turi sumokėti iki liepos 18 dienos.
Atsisakė komentuoti
„Lietuvos rytui“ susisiekus su M.J.Turčionienės advokatu Ramūnu Girevičiumi ir paprašius pakomentuoti jos bylinėjimąsi su sūnumi, po kurio laiko teisininkas paskambino žurnalistei ir pasakė: „Jokių džiugių žinių jums neturiu.
Ji sakė – nieko nekomentuosiu, skalbinių viešai neskalbiu.
Be to, sprendimas dar neįsiteisėjęs, jį dar galima skųsti.“
Klaipėdos apygardos teisme gegužės 27 dieną priimtas sprendimas per trisdešimt dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.
Verslininkei kilo įtarimų dėl vakcinos
2015-ųjų pavasarį klaipėdietė verslininkė D.Bosas (nuotr.) nusprendė savo paauglę dukterį paskiepyti vakcina nuo vėžio „Silgard“.
Bet po antrojo vizito pas gydytoją M.J.Turčionienę jai kilo įtarimų, kad dukrai buvo suleista nežinia kas.
Kai D.Bosas gydytojai išsakė savo dvejones, ji pasiūlė ištirti dukros kraują ir įsitikinti, kad viskas yra taip, kaip turi būti. Tačiau tokie tyrimai Lietuvoje neatliekami.
D.Bosas apgailestavo, kad niekada ir nebesužinos, kas buvo suleista jos dukrai.
Išgirdę šią istoriją į prokuratūrą kreipėsi dar du asmenys, kurie taip pat abejojo, ar gydytoja suleido reikiamas injekcijas. Jie irgi buvo pripažinti nukentėjusiaisiais.
Įtariama, kad medikė neturėjo buhalterinės apskaitos dokumentų, pagrindžiančių kelių vakcinų įsigijimą, todėl nepavyko nustatyti, kokiomis vakcinomis ir nuo ko tie pacientai buvo skiepijami.
M.J.Malukienė ir jos vadovaujama bendrovė Imunoprofilaktikos tarnyba neturėdamos licencijos, suteikiančios teisę teikti bendruomenės slaugos ir šeimos medicinos paslaugas bei šias paslaugas teikiančių asmens sveikatos priežiūros specialistų, tai darė nuo 2010-ųjų sausio iki 2015 m. kovo pabaigos.
Be to, Imunoprofilaktikos tarnyba nuo 2000-ųjų neturėjo licencijos ir negalėjo skiepyti žmonių.
Aušra Pilaitienė
Informacijos šaltinis:
Palikti komentarą