Klaipėda, Statistika, Vaikai/šeima

Nesusipratimas dėl darželių

Susirūpinęs Klaipėdos rajono gyventojas kreipėsi į „Vakarų ekspreso“ redakciją prašydamas išsiaiškinti situaciją dėl privataus ikimokyklinio ugdymo tinklo „Mini darželiai“.

Klaipėdos rajono savivaldybė dar pernai pranešė, jog rugpjūčio mėnesį yra planuojama atidaryti 2 darželius, Slengiuose ir Trušeliuose. Juose buvo planuojama įkurti po 6 grupes įvairaus ikimokyklinio amžiaus vaikams.

Darželiu susidomėjęs, anonimu norėjęs išlikti, Klaipėdos rajono gyventojas pasakojo, jog naujas darželis Klaipėdos rajone dar nėra įrengtas, vaikų grupės dar nėra suformuotos, tačiau darželio direktorė jau reikalauja sumokėti 100 eurų mokestį.

„Kai tik pradėjome domėtis šiuo darželiu, jokių kalbų apie pradinį mokestį nebuvo. Tarėmės dėl mėnesinio mokesčio ir maitinimo, o dabar atsirado kažkokie stojamieji mokesčiai“, – pasakojo klaipėdietis.

„Mini darželių“ direktorė Miglė Šepetienė noriai sutiko pakomentuoti situaciją ir paaiškinti visą priėmimo į darželį tvarką.

„Situacija yra tokia, kad mes esame vilniečiai ir jau 10 metų dirbame švietimo srityje, tad šiuo metu kuriamės Klaipėdos rajone. Dėl užsitęsusio karantino planuojame atsidaryti rugsėjo 1 dieną. Kadangi vaikai pradeda į darželį eiti rugsėjo 1 dieną, tai tėveliai pageidauja gauti užtikrinimą, ar jie tikrai gaus vietą.

Pasak direktorės, darželiuose stojamojo mokesčio nėra, tačiau yra kitas – ugdymo mokestis vaiko adaptacijos laikotarpiu, kuris užtrunka 3 dienas.

„Vaiko adaptacijos laikotarpis užtrunka 3 dienas, yra tam tikri žingsniai, kaip mes vaiką pripratiname. Tuo laikotarpiu dirba papildomi pedagogai, psichologai, logopedas, dėl to, kad pas mus ateina visiškai nauji vaikai, naujos šeimos. Būtent tuo laikotarpiu mes patiriame didesnes išlaidas, todėl taikome adaptacijos laikotarpio ugdymo mokestį„, – tikino direktorė.

Adaptacijos mokestis yra vienkartinis ir jeigu vaikas darželį lanko kiekvienais metais iki pat mokyklos, tai to mokesčio kiekvienais metais mokėti nereikia, jis yra tik vieną kartą sumokamas.

100 eurų siekiantis adaptacijos laikotarpio mokestis yra tėvams grąžinamas, jeigu adaptacijos laikotarpiu jie nuspręstų sutartį nutraukti.

„Mėnesinis ugdymo mokestis pas mus yra 70 eurų, nes Klaipėdos rajono savivaldybė kompensuoja tėvams 200 eurų, jei tėvai yra registruoti Klaipėdos rajone. Šį mokestį taikysime tik nuo rugsėjo 4 dienos, proporcingai išskaičiuojant už tas dienas, kiek jų rugsėjį bus likę„, – sakė direktorė.

M. Šepetienės teigimu, tėvams jau yra išsiųstos pasirašyti sutartys ir laukiama, kol jos bus pasirašytos ir sumokėtas adaptacinio laikotarpio mokestis.

„Dabar, kai išsiuntėme sutartis, norime, kad tėveliai pasirašytų ir sumokėtų tą mokestį, vien dėl to, kad yra daug šeimų, kurios nepateko į darželį ir laukia mūsų atsakymo ar dar bus vietos“, – teigė direktorė.

Teigiama, kad kiekvienoje „Mini darželių“ grupėje dirbs du pedagogai. Maksimalus vaikų skaičius grupėje yra 17 vaikų. Šiuose darželiuose vaikai bus ugdomi nuo 1,6 iki 7 metų amžiaus. Kompetentingi, savo darbą išmanantys pedagogai bus vaikų padėjėjai, pagalbininkai, sugebantys vaikus nukreipti, paskatinti juos mąstyti ir bendradarbiauti.

Pridėta, kad „Mini darželiai“ nėra tik ugdymo įstaigos – tai yra bendruomenė, kuriai priklauso vaikai, jų šeimos ir pedagogai. Pasak direktorės, „Mini darželiai“ eina tuo keliu, tikėdami, kad veikdami kartu gali pasiekti geriausių rezultatų mūsų vaikams.

Įrenginėjant darželio erdves labiausiai bus atsižvelgiama į vaikų saugumo užtikrinimą, natūralų apšvietimą, harmoningas spalvas, patogias vietas ir kokybiškas priemones kūrybai.

Dėl to, pasak direktorės, aplinkoje bus gausu tyrinėjimą skatinančių žaislų, multisensorinių priemonių, natūralių, gamtoje randamų medžiagų. Grupės erdvės bus išdėstytos veiklos centrais, tad vaikai turės galimybę pasirinkti juos dominančias veiklas.

Informacijos šaltinis: ve.lt

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.