Vaikai/šeima

Nėštumo nutraukti nesutikusi 28-erių lentvariškė savaitgalį pralaimėjo kovą su liga

Praėjusių metų liepą tiek žiniasklaidoje, tiek socialiniuose tinkluose žmones sujaudino liūdna istorija apie Lentvaryje gyvenančią Vaidą Vaičiūnienę (28 m.), kuri vėžio diagnozę išgirdo užpernai rugpjūtį, 20 nėštumo savaitės metu. Po ilgos kovos šį savaitgalį moters gyvybė užgeso.

Diagnozę lydėjo negailestingi medikų žodžiai, kad jei Vaida nėštumą nutrauks, galbūt pavyks auglį greičiau išoperuoti ir ją išgelbėti. Tačiau Vaida su vyru nusprendė, kad vaikelio gyvybė jiems svarbiausia. Juolab, kad nė nebuvo aišku, ar vaiko atsisakius viskas būtų gerai, ar ne.

Sūnelis gimė anksčiau laiko, 34 nėštumo savaitę. Su juo ligoninėje mama išbuvo vos šešias dienas. Tiek laiko berniukas buvo reanimacijoje, o po to jis perkeltas į paprastą palatą vaikų skyriuje. Tą pačią dieną jo mama buvo operuota.

Operacija buvo labai sudėtinga: buvo pašalinta dalis kasos ir žarnų, persodintos venos. Po to dar sekė komplikacijos. Vaida savo mažylį pamatė tik po mėnesio. Vėliau jai buvo skirtas stiprios chemoterapijos kursas. Tačiau situacija tik blogėjo: buvo aptiktos daugybinės metastazės kepenyse.

Būtent tada Vaida iš Vilniaus medikų išgirdo, kad jos liga, remiantis vadovėliais, gydymui nepasiduoda. Tačiau su geros valios žmonių pagalba Vaida rudenį buvo gydoma Vokietijoje. Reikėjo keliolikos tūkstančių eurų. Visiems aukojusiems žmonėms Vaidos šeima buvo labai dėkinga.

Deja, šį savaitgalį moteris pralaimėjo sunkią kovą su liga. Liūdna žinia socialinio tinklo  paskyroje pasidalino šeimoms paramą teikiantis „Vilties spindulėlis“ („Ray of hope“): „Vakar į amžinybės salą iškeliavo Vaida Vaičiūnienė. Mieloji, išėjai ir niekad nebegrįši, nebeapkabinsi mylimų vaikų, tikiu – tu angelu atskrisi ir apglėbsi savo sparnu. Per anksti, mieloji, palikai tu šį pasaulį? Nuoširdi užuojauta šeimai.“

Šia liūdna žinia savo profilyje pasidalino ir V. Vaičiūnienės vyras. Velionės šeimai tiek pažįstami, tieknepažįstami žmonės reiškia nuoširdžią užuojautą.

Informacijos šaltinis:

 

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.