Vaikai/šeima

Nė vienas jūsų vaiko klausimas neturi likti be atsakymo

Mieli tėveliai – atminkite, kad nuo ​​tos minutės, kai jūsų vaikas pasirodys jūsų namuose – turite pabusti. Vaikams kelionės pradžioje gali būti labai sunku orientuotis šiame pasaulyje. Ir vaikas iš prigimties yra pasirengęs iš visos širdies pasitikėti savo tėvais. Jūs jam esate visas pasaulis.

Suvokite tai kiekvieną bendravimo su juo sekundę. Būkite dėkingi vaikui už jums parodytą garbę! Atsisėskite prieš savo mažą vaiką ant grindų, pritūpkite ir – klausykitės jo! Klausykitės jo klausimų, atsakymų, samprotavimų. Kalbėkitės su juo, pasakokite jam apie viską, kas vyksta aplinkui, ir stebėkite jį.

Šiomis stebuklingomis bendravimo su vaiku akimirkomis privalote pamiršti visus savo „svarbius reikalus“. Tokiais momentais skubėti negalima.

Turite leisti suprasti savo vaikui, kad jis jums įdomus. Turite aiškiai pasakyti, kad jis yra jums labai svarbus ir svarbiausias jūsų gyvenime. Jis turi tai jausti. Atidėkite savo reikalus – juk svarbiausias dalykas jūsų gyvenime yra atrasti ir neprarasti kelio į savo vaiko širdį. Šį kelią tikrai surasite, jei kalbėsitės su vaiku. Šį kelią tikrai rasite, jei parodysite nuoširdų susidomėjimą ir pagarbą jo asmenybei. Jūs tikrai rasite šį kelią, jei su vaiku elgsitės kaip su savo geriausiu draugu.

Mažieji tokį elgesį labai puikiai jaučia, kadangi jiems to labai reikia, ir reikia skubiai, tiesiog dabar. Pažvelkite į pasaulį vaiko akimis ir tada tikrai jį suprasite, o jis tikrai supras jus ir bus jums be galo dėkingas už jam – mažam žmogiukui – parodytą pagarbą ir pasitikėjimą.

Turite aštriai, iki skausmo pajausti, kad šis mažas žmogus, kuriam davėte gyvybę – jam visame pasaulyje nėra nieko brangesnio už jus. Jis visada nori bėgti pas jus. Belstis į jūsų duris. Neatstumkite, neišgąsdinkite šio mažo stebuklo. Nuo jūsų riksmų ir nekantrumo vaiko širdelė gali patekti į narvą, kuris be garso užsitrenks jums tiesiai prieš nosį, o jūs tapsite ta priežastimi, dėl kurios jūsų vaikas praras tikėjimą savimi. Tvirtai paimkite jį už rankos ir ženkite greta savo mažojo draugo. Tikėkite juo visada, ir jūsų vaikas visada bus jums ištikimas!

P.S. Jei rėkiate ant vaiko, kad patiktumėte ir įtiktumėte kitiems, jūs jį išduodate. Kad ir ką jūsų vaikas būtų padaręs, kad ir ką apie jį kalbėtų – palikite bausmės ištroškusius už savo durų ir pasilikite vieni su vaiku. Jūsų šventa užduotis – ramiai su juo pasikalbėti. Atsisėskite ir išklausykite. Turėtumėte jausti tik vieną norą – suprasti kodėl jūsų mažasis būtent taip pasielgė ir būtent tai padarė?

Ir jūs suprasite. Būtinai. Jeigu tik šito patys norėsite. Suprantama kalba, ramiai paaiškinkite vaikui, kaip jūs patys matote situaciją, pateikite pavyzdžių, pasidalinkite patirtimi, bet pasirinkimą palikite jam. Jeigu elgsitės būtent šitaip, vaiko akyse galėsite išvysti dėkingumą. Jis padarys teisingą pasirinkimą, priims teisingą sprendimą. Jūsų vaikas jūsų neišduos – neišduokite ir jūs jo.

Informacijos šaltinis: https://seimairnamai.eu/ne-vienas-jusu-vaiko-klausimas-neturi-likti-be-atsakymo/

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.