APŽVALGOS, Patarimai/rekomendacijos, Priėmimas į darželius, Straipsniai apie vaikų ugdymo įstaigas, Vaikai/šeima, Vilnius

Naujas privatus lopšelis-darželis „Mįsliaus dirbtuvės“: atrask pasaulį pats!

Mįsliaus dirbtuvėse“ auga ir save atranda sveikas, savarankiškas, smalsus, motyvuotas ir kūrybingas, orus ir savimi pasitikintis, bendraujantis, atsakingas ir pareigingas žmogus.

Vaikų lopšelis-darželis „Mįsliaus dirbtuvės“ įsikūręs unikalioje vietoje šalia Plikakalnio atodangos Karoliniškių draustinyje, laukinės gamtos apsuptyje. Čia gausu vaikams dar nematytų miško paukščių, augalų bei kitų gėrybių.  Vos už 200 metrų teka upė Neris. Netoliese gausu pasivaikščiojimo ir bėgimo takų, neseniai įkurta bendra vaikų žaidimų aikštelė. Kitoje Neries pusėje – Vingio parkas.

Siekiant užtikrinti maksimaliai palankias vaikų sveikatai sąlygas, patalpos suprojektuotos taip, kad vaikus pasiektų kuo daugiau natūralios dienos šviesos. Taip pat, įrengtas grindų šildymas ir inovatyvi rekuperacinė vėdinimo sistema, kuri sumažina ligų plitimo riziką.

Grupėse sukurtos erdvės visoms pagrindinėms kompetencijoms ugdyti: patalpa fizinėms veikloms ir judriems žaidimams, kūrybinės dizaino ir menų dirbtuvės, gamtos pažinimo ir eksperimentų laboratorija, muzikos, šokių ir vaidybinių žaidimų studija, biblioteka ir poilsio kampelis, vandens, smėlio ir šviesos žaidimų stalai. Aplinka kuriama semiantis idėjų ir pritaikant Reggio Emilia metodą, stengiantis perteikti namų jaukumo jausmą. Visi baldai parinkti taip, kad juose esantys žaislai, žaidimai ir kitos ugdomosios priemonės bet kuriuo metu būtų prieinamos kiekvienam vaikui.

Misliaus dirbtuves

Mūsų darželyje kiekvienas jaučiasi saugus, laukiamas ir mylimas. Čia gerbiami vaikai ir jų poreikiai, vertinamos jų idėjos, skatinamas iniciatyvumas. Darželyje vaikai gali susikurti, keisti, savo kūrybiniais darbais puošti aplinką, įsirengti žaidimų vietas, kieme auginti ir tyrinėti daržoves, gėles. Jiems panorėjus, grupė gali virsti bet kuo – parduotuve, mišku, teatru ar kelione aplink Lietuvą. Čia vaikai nuolatos jaučia suaugusiųjų palaikymą, yra drąsinami nebijoti klysti ir rizikuoti. Tai vieta, kurioje kiekviena diena – naujas nuotykis! Jokios rutinos, jokių ribų fantazijai ir kūrybai!

Misliaus dirbtuves

Misliaus dirbtuves

Mūsų tikslas – padėti vaikui išsiugdyti savarankiškumo, sveikos gyvensenos, pozityvaus bendravimo su suaugusiais ir vaikais, kūrybiškumo, aplinkos ir savo šalies pažinimo, mokėjimo mokytis pradmenis. Mūsų pedagogų komanda savo ugdomojoje veikloje taiko JAV, Australijoje ir Didžiojoje Britanijoje sparčiai populiarėjantį Palaidų dalių (Loose Parts) žaidimo metodą. Palaidos dalys – tai gamtos dovanojami resursai (konkorėžiai, akmenėliai, pagaliukai ir šakelės, kriauklės ir pan.) bei įvairūs namų apyvokos daiktai ar jų dalys. Šiuo metodu siekiama vietoj žaislų skatinti vaikus eksperimentuoti naudojant daugiafunkcines medžiagas, kurios neturi konkrečios paskirties. Čia neretai užuolaidų karnizai ir skaros tampa pilimis, kartoninės dėžės – raketomis, o sagos – brangenybėmis, pinigėliais ar skrudintomis pupelėmis. Daugiafunkcinių priemonių ir medžiagų naudojimas veiklose suteikia galimybę išbandyti naujus dalykus, skatina komandinį darbą, kritinį mąstymą, gebėjimą derėtis ir priimti bendrus sprendimus, palaikyti ir padėti įgyvendinti draugų idėjas bei mokytis vienam iš kito.

Šiais metais į “Mįsliaus dirbtuves” kviečiame vaikus nuo pusantrų iki šešerių metų.

Misliaus dirbtuves

Vaikas ne molis, kurį reikia minkyti! Vaikas – žmogus, padėkime jam atsiskleisti…

www.misliausdirbtuves.lt

www.facebook.com/MisliausDirbtuves/

misliausdirbtuves@gmail.com

Adresas: K. Jelskio g. 53, Vilnius

Telefonas: +370 621 59641

 

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.