Vaikai/šeima

MUZIEJAI IR MOKYKLOS APTARĖ BENDRADARBIAVIMĄ

Balandžio 16 d. Prezidentūroje įvyko apskritojo stalo diskusija „Muziejų ir mokyklų bendradarbiavimo ateitis“. Diskusijoje dalyvavo Prezidentūros, Kultūros bei Švietimo ir mokslo ministerijų atstovai, Lietuvos muziejų asociacijos nariai ir švietimo bei kultūros bendruomenių atstovai.

Diskusijos metu buvo pristatytos Lietuvos muziejų ir mokyklų bendradarbiavimo tinklo sukūrimo ir strateginės plėtros gairės bei projekto „Muziejus-mokykla-moksleivis. Muziejų ir bendrojo lavinimo mokyklų nacionalinis partnerystės tinklas“ įgyvendinimo retrospektyva. Aptarti tolesnės tvarios partnerystės kūrimo principai.

Dar prieš susitikimą Prezidentūroje pakalbinta švietimo ir mokslo viceministrė Natalja Istomina pasidžiaugė tuo, kad „muziejai ir mokyklos jau turi bendradarbiavimo tradicijas. Tobulėja muziejininkų parengtos ekspozicijos, atliepiančios mokyklų bendruomenių lūkesčius, ir tai keičia mokytojų nuomonę, kad muziejus – tai tik savo vidinį gyvenimą gyvenanti institucija. Gražus ir nepareikalavęs didelių finansinių išteklių bendradarbiavimas vyko per akciją „Lietuvai ir man“, kada nacionalinis Lietuvos dailės muziejus sulaukė rekordinio lankytojų – mokinių skaičiaus. Pamokos turėtų dažniau vykti muziejuose, o šie vaikams parengti daugiau įvairių edukacinių programų, skatinančių pilietiškumą, patriotiškumą ir kūrybiškumą“.

Lietuvos muziejų asociacijos vadovas, Šiaulių „Aušros“ muziejaus direktorius Raimundas Balza atkreipė dėmesį į tai, jog „muziejai jau antrą dešimtmetį vykdo aktyvias edukacines programas, kurios yra labai populiarios tarp Lietuvos gyventojų, netgi svečių iš užsienio. Jis vylėsi, kad po šio susitikimo muziejų patirtį perims Švietimo ir mokslo ministerijos įstaigų specialistai ir ją bus galima pritaikyti kuriant šiuolaikišką įdomią interaktyvią edukacinę veiklą.

Europos socialinio fondo ir Lietuvos valstybės finansuojamame Lietuvos muziejų asociacijos projekte „Muziejus – mokykla – moksleivis. Muziejų ir bendrojo lavinimo mokyklų nacionalinis partnerystės tinklas“ dalyvauja muziejai – projekto partneriai – Lietuvos dailės, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejai, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai, Lietuvos jūrų, Šiaulių „Aušros“, Maironio lietuvių literatūros, Lietuvos aviacijos, Lietuvos teatro, muzikos ir kino, Lietuvos energetikos, Literatūrinis A. Puškino, A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis, Alytaus kraštotyros, Kėdainių krašto, Rokiškio krašto, Kretingos, Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejai ir Vilniaus memorialinių muziejų direkcija, vienijanti keturis memorialinius muziejus (V. Krėvės, B. Grincevičiūtės, V. Mykolaičio-Putino ir Venclovų).

Parengta pagal www.smm.lt informaciją

Informacijos šaltinis: Bernardinai.lt

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.