Psichologija, Statistika, Vaikai/šeima

Mokslininkai nustebino, nurodydami amžių, kuriame žmonės yra laimingiausi

Žmonės dažnai yra įsitikinę, kad 20 metų yra geriausi gyvenimo metai, tačiau, remiantis nauju tyrimu, tai nėra tiesa. Dar labiau stebina tai, kad dauguma žmonių tikrai nepasiekia tikrosios brandos nei 30, nei net 40 metų. Naujasis tyrimas parodė, kad žmonės tikrai pradeda gyventi sulaukę 50 metų, rašo „Yourtango“.

Pasaulinis klestėjimo tyrimas nagrinėjo ryšį tarp laimės ir amžiaus, kuriuo žmonės pradeda jaustis patenkinti savo gyvenimu. Duomenys buvo surinkti remiantis daugiau nei 200 tūkst. žmonių apklausomis daugiau nei 20 šalių.

Tyrėjai nustatė, kad vidutiniškai jauni žmonės nuo 18 iki 29 metų patiria sunkumų dėl savo laimės, fizinės ir psichinės sveikatos, savo charakterio suvokimo, gyvenimo prasmės paieškos, santykių kokybės ir finansinio saugumo. Tai ne visai panašu į klestėjimą.

Mokslininkai nustatė, kad dauguma dalyvių iki 50 metų turėjo palyginti žemą klestėjimo lygį. Šiuo atveju klestėjimas apibrėžiamas kaip „santykinis pasiekimas būklės, kai visi žmogaus gyvenimo aspektai yra geri, įskaitant kontekstą, kuriame jis gyvena“.

Daugelis suaugusių Z kartos atstovų paauglystę praleido klausydamiesi, kaip turėtų atrodyti suaugusiųjų gyvenimas. Dabar, tapę suaugusiais, daugelis jų suprato, kad sėkmingo suaugusiojo gyvenimo požymiai jiems nepasiekiami.

Jie negali sau leisti nusipirkti namo, daugelis negali rasti gerai apmokamo darbo, o mintys apie santuoką ir šeimą nuolat atidedamos. Tačiau problema visada buvo ta, kad gyvenimas yra nenuspėjamas, o laikas kiekvienam yra skirtingas.

Tuo tarpu laimė gyvenime priklauso nuo paties žmogaus, mano mokslininkai.

Tyrėjai pažymėjo, kad žmogus gali pradėti aktyviai dirbti, kad pasiektų laimę ir pagerintų gerovę. „Vienas iš būdų tai padaryti – sutelkti dėmesį į savo santykius“, – teigė mokslininkai.

Pagal Pasaulinį laimės tyrimą, žmogiškieji ryšiai yra lemiamas veiksnys geram gyvenimui. Žmonės, kurie dalyvauja religiniame ar visuomeniniame gyvenime, paprastai praneša apie didesnę gerovę, kaip ir tie, kurie gyvena su kitais arba reguliariai valgo kartu.

Tuo pačiu mokslininkai pažymėjo, kad žmogus negali kontroliuoti visų aspektų. Tačiau jis gali kontroliuoti savo veiksmus. „Vietoj to, kad pasinertumėte į neviltį, galite pasirinkti laiką, kurį praleisite su žmonėmis, kuriuos mylite ir kurie jums brangūs“, – patarė mokslininkai.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.