Psichologija, Statistika, Vaikai/šeima

Mokslininkai atskleidė liūdną tiesą apie namuose dirbančias poras

Mokslininkai atliko tyrimą ir išsiaiškino, kaip darbas namuose veikia šeimos santykius.

Pasaulinė pandemija privertė žmones visame pasaulyje dirbti iš namų, todėl jie gali palaikyti glaudžius ryšius su šeima ir draugais 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę.

Neseniai JAV ir Kinijos mokslininkai atliko tyrimą, kuriame teigiama, kad sutuoktiniai, derindami buitinius poreikius ir karjeros užduotis, susiduria su labai skirtingais iššūkiais. Apie tai praneša „Science Alert“.

Šių skirtumų esmė – namų ruoša ir laikas, praleidžiamas su šeima. Tyrimo rezultatai pagrįsti 223 porų iš Kinijos ir Pietų Korėjos, įskaitant poras su vaikais ir be jų, apklausa.

Dalyvių buvo klausiama, kiek su darbu nesusijusių užduočių jie atliko dirbdami namuose ir kaip tai paveikė jų šeimyninius įsipareigojimus.

Tyrimo rezultatai

Statistika parodė, kad tiek vyrai, tiek moterys manė, jog daugiau namų ruošos darbų atlieka, kai dirba vieni. Tačiau kai poros gyveno ir dirbo kartu namuose, vyrai buvo linkę atlikti mažiau namų ruošos darbų.

Moterims vyro buvimas namuose darbo valandomis visiškai nepalengvino namų ruošos darbo krūvio.

Abiejose apklaustose šalyse žmonos teigė jaučiančios didesnę kaltę dėl to, kad nesusitvarko namų ruošos darbų ir praleidžia daugiau laiko su šeima, kai jų prašoma daugiau dirbti biure.

Be to, tiek vyrai, tiek moterys jautė daugiau kaltės dėl savo darbo ir konflikto tarp namų ir darbo jausmo, nes dirbdami namuose jie atliko daugiau namų ruošos darbų.

Tyrimo autoriai siūlo partneriams dalytis namų ūkio pareigomis, o įmonėms atkreipti dėmesį į sunkumus, kurie kyla vis labiau nykstant darbo ir šeimos gyvenimo riboms.

„COVID-19 visiems laikams pakeitė mūsų darbo metodus. Darbas nuotoliniu būdu taps įprastu reiškiniu. Žmonės tikrai įprato prie darbo namuose privalumų ir daugelis nenorės grįžti į biurą dirbti visą darbo dieną“, – įsitikinę mokslininkai.

Koronaviruso situacija pasaulyje

Pastaruoju metu Kinijoje koronavirusas įgavo pagreitį. Pavyzdžiui, vienoje provincijoje susirgo beveik 90 proc. gyventojų.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.