MOKYKLOS, Naujienos, Vaikai/šeima

Moksleivių atsilikimas JK brangiai kainuos

Jungtinės Karalystės (JK) premjeras Borisas Johnsonas paskelbė, kad Anglijos mokinių, kurie negalėjo lankyti karantino metu uždraytų mokyklų, švietimui bus papildomai skirtas 1 milijardas svarų. 1 milijardo svarų vertės fondas bus skirtas nuo mokymo programos atsilikusių mokinių žinių spragų panaikinimui.

Kitais mokslo metais labiausiai pažeidžiamiems mokiniams bus skirta 350 milijonų svarų, kurie bus panaudoti dalykų dėstymui, o pradinių ir vidurinių mokyklų mokiniams bus skirta 650 milijonų svarų, kurie bus išleisti individualiam arba grupiniam mokinių mokymui.

Mokyklų direktoriai pasveikino vyriausybės sprendimą papildomai finansuoti mokinių švietimą siekiant panaikinti žinių spragas, susidariusias karantino metu, tačiau kartu teigė, jog pasigedo konkretesnių finansavimo detalių.

Kita vertus, dalis mokytojų yra nepatenkinti, kad į mokinių švietimo papildomo finansavimo programas nebuvo įtraukti vadinamųjų šeštosios klasės kolegijų studentai (16-19 metų studentai, kurie paprastai mokosi aukštesniųjų mokyklų kvalifikacijų, pavyzdžiui, A lygio dalykų). Taip pat į minėtas programas nebuvo įtraukti ir ikimokyklinio amžiaus vaikai.

Pasak premjero, milijardo svarų vertės fondas padės mokytojams perteikti būtinas žinias mokiniams, o taip pat padėkojo mokytojams, vaikų rūpybos ir paramos darbuotojams už jų pastangas koronaviruso epidemijos metu. Premjeras pažadėjo, kad dės visas pastangas, jog visi vaikai sugrįžtų į mokyklas nuo šių metų rugsėjo.

Į Anglijos mokyklas jau sugrįžo dalis parengiamųjų klasių mokinių, pirmokų ir šeštokų bei dalis dešimtokų ir dvyliktokų. Velso mokyklos savo veiklą atnaujins birželio pabaigoje, tačiau klasių patalpose vienu metu gales mokytis tik trečdalis mokinių, o Škotijoje mokyklos pradės veikti nuo rugpjųčio 11 d. Šiaurės Airijoje socialinės distancijos atstumas tarp mokinių sumažintas perpus (iki 1 metro), o mokyklų veiklą ketinama atnaujinti nuo rugpjūčio 24 d.

Informacijos šaltinis:

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.