Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

Mokslas teigia, kad sėkmingų vaikų tėvai žino šiuos 9 dalykus

Bet koks geras tėvas nori, kad jo vaikas būtų kuo toliau nuo nelaimingų atsitikimų, gerai mokytųsi ir būtų protingesnis bei pranašesnis nei jo bendraamžiai.

Ir nors nėra nustatyto recepto „sėkmingiems vaikams“ augti, psichologijos tyrimai parodė, kad yra keletas veiksnių, kurie nulemia sėkmę. Nenuostabu, kad stipriausiai įtakoja tėvai.

Štai ką turi bendra sėkmingų vaikų tėvai:

1) Tėvai formuoja vaikų socialinius įgūdžius.

Jungtinių Amerikos Valstijų universiteto atliktais tyrimais pastebėta, kad asmenys, kurie turi nepakankamai suformuotus socialinius įgūdžius yra linkę piktnaudžiauti alkoholiu, vykdyti nusikalstamas veikas, būti socialiai remiamais.

2) Jie turi didesnius lūkesčius nei įprastai.

Naudodamiesi duomenimis iš 1996 m. atlikto nacionalinio tyrimo, kuriame dalyvavo 6 600 vaikų, Kalifornijos universiteto, Los Andželo profesorius Nealis Halfonas ir jo kolegos sužinojo, kad tėvų lūkesčiai, kuriuos jie kelia savo vaikams, daro didelį poveikį jų pasiekimams ateityje.

Tai priklauso nuo kito psichologinio tyrimo, kuriame teigiama, kad ,,tai, ko vienas žmogus tikisi iš kito, gali tapti kaip savaime išsipildžiusi pranašystė“. Vaikai stengiasi įgyvendinti tėvų lūkesčius.

3) Mamos dirba.

Tyrime nustatyta, kad dirbančių mamų vaikai geriau mokosi mokykloje, tikėtina, kad jie gali lengviau įstoti į universitetą ir įsigyti norimą išsilavinimą, nei jų bendraamžiai, kurių mamos didžiąją dalį dienos praleidžia atlikdamos namų ruošos darbus.

4) Tokie tėvai turi aukštesnį socialinį ir ekonominį statusą.

Socialinė ir ekonominė šeimos situacija dažnai lemia vaiko požiūrį į formuojamus jo gyvenimo tikslus bei pasiekimus.

5) Bent vienas iš tėvų turi aukštąjį išsilavinimą.

Vaikai ne tik stengiasi „pralenkti“ savo tėvus, bet ir supranta išsilavinimo būtinybę tolimesnei karjerai, sėkmingo darbo paieškai.

6) Jie moko savo vaikus matematikos daug anksčiau nei kiti.

Universiteto mokslininkas Gregas Duncanas teigia, kad ankstyvas pirmųjų matematikos įgūdžių formavimas padeda ne tik ateityje lengviau mokytis šio dalyko, bet ir turi įtakos geresniems mokymosi rezultatams ne tik tiksliųjų mokslų, bet ir kitų kalbų mokymuose.

7) Puoselėja santykius su savo vaikais.

,,Investicijos į ankstyvus tėvų ir vaikų santykius gali suteikti ilgalaikę grąžą, kuri būtina sėkmingo žmogaus gyvenime“- taip teigia Miunestos universiteto psichologas Lee Rabys.

8) Ramiau reaguoja į ištinkančias negandas ar nelaimes.

Tėvai turi mokėti kontroliuoti save stresinėse situacijose, neperduodami nereikalingų stresinių emocijų savo vaikams, o tuo pačiu rodydami pavyzdį, kaip reikia elgtis susidarius vienokioms ar kitokioms nepalankioms aplinkybėms.

9) Jie vertina pastangas, o ne galutinį rezultatą.

Tokie tėvai vertina ir skatiną vaiką siekti užsibrėžtų tikslų, primenant, kad kelias iki tikslo kartais yra daug svarbesnis nei galutinis rezultatas.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.