Vaikai/šeima

Mokesčiai už darželius: nauja tvarka patvirtinta

Daug aistrų tarp tėvų sukėlusi Klaipėdos valdininkų parengta nauja mokesčių už darželius tvarka ketvirtadienį galiausiai buvo patvirtinta.

„Vakarų ekspresas“ jau ne kartą rašė apie Savivaldybės administracijos sukurtos tvarkos projektą, kuriuo siūloma patvirtinti vieną mokestį darželiuose, neskaidant jo į atskiras rinkliavas už maisto produktus, patiekalų gamybą ir ugdymo sąlygų užtikrinimą.

Ilgą laiką po komitetus keliavęs, pastabomis ir pakeitimais aplipdytas projektas šiandien galiausiai buvo patvirtintas Savivaldybės taryboje.

Audringos diskusijos tarp tėvų daugiausia kilo dėl punkto, kuriame nurodyta, kad vaikui sergant 10 ir mažiau darbo dienų iš eilės reikės mokėti visą nustatytą mokestį, nes jis bus mažinamas tik nuo 11 sirgimo dienos ir tik pateikus gydytojo pažymą. Po ilgų diskusijų tėvams pavyko išlošti tik vieną dieną – nuo mokesčio bus atleidžiami 10 darbo dienų dėl pateisinamos priežasties darželio nelankę vaikai.

Baimintasi, jog tėvai dar sergančius vaikus ves į darželį, tačiau N. Laužikienė pabrėžė, jog būtent 10 dienų tvarka neskubins tėvų į darželius vesti visiškai nepasveikusių mažųjų.

Mokestis bus mažinamas ir tėvų ar globėjų atostogų metu, bet ne ilgiau nei 14 dienų ir ne daugiau kaip du kartus per metus. Tėvams nereiks mokėti ir tada, kai oro temperatūra bus žemesnė kaip -20 laipsnių.

Nuo kitų mokslo metų įsigaliosiančioje tvarkoje nustatyta, kad kad vieną mėnesio atlyginimo dydį už vaiko išlaikymą ikimokyklinio ugdymo įstaigose ir nebeskirstyti jo į atskirus mokesčius už maisto produktus, patiekalų gamybą, ugdymo sąlygų gerinimą, kaip buvo iki šiol. Skaičiuojama, kad vieno mėnesio kaina svyruos nuo 55 iki 67 eurų priklausomai nuo ikimokyklinio ugdymo grupės darbo režimo ir grupės tipo.

Taryboje diskutavę politikai suabejojo naujos tvarkos principais. Rimantas Didžiokas baiminosi, kad nauja tvarka ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovams atriš rankas savivalei. Projektą pristačiusi Ugdymo ir kultūros departamento direktorė patikino, kad taip būti negalės – kiekvienais metais yra sudaromi planai, o vadovais pasitikima ir norima suteikti daugiau laisvės disponuoti pinigais.

„Įstaigoms reikia platesnio spektro, ne tik virtuvės įrangai įsigyti“, – sakė N. Laužikienė, pridūrusi, kad didesnė laisvė iš esmės turėtų panaikinti susidariusią tėvus piktinančią tvarką, kai darželiuose be jokio teisinio pagrindo iš jų renkamos įvairiausios rinkliavos.

Siekiant nuo to apsaugoti tėvus, aiškiai reglamentuota, kad tėvai gali prisidėti tik individualiomis mokymosi priemonėmis. Konkretų jų sąrašas, kuris turės būti skelbiamas darželiuose, žadama parengti kartu su tėvų atstovais.
Rytis SAVICKIS

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Informacijos šaltinis: Vakarų ekspresas

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.