Europos parkas
APŽVALGOS, Patarimai/rekomendacijos, Pramogos vaikams, Vaikai/šeima

Metų laikai Europos parke: skirtingai atsiskleidžianti meno ir gamtos harmonija

Atvykę į Europos centrą įprasminantį muziejų, pavasariui atsiskleidžiant visu savo grožiu, pasisemsite naujų jėgų ir įkvėpimo.

Šiandien ypač svarbu prisiminti, kokia svarbi gyvoji gamta mūsų sveikatai ir gerovei, kaip mes su ja susiję ir kokie nuo jos priklausomi. Europos parkas – vieta, kur atvykę su visa šeima atsigausite po izoliacijos. Tai puoselėjama žalioji erdvė, tokia svarbi ir gamtai, ir žmonėms, – čia mėgaujamės tyru, švariu oru ir atgauname jėgas.

Įvairiais metų laikais šalia Vilniaus esančiame Europos parke nedaloma meno ir gamtos visuma atsiskleidžia vis kitaip.

Įsivaizduokite pasivaikščiojimą, koja už kojos, kai akys mėgaujasi besprogstančia šviežia šakelių žaluma ir išnyrančių skulptūrų kontūrais – baltais, arba rūdžių raudonio, o krūtinėn beldžiasi naujos pradžios džiugesio pilni paukščių balsai.

O kitą kartą, saulutei maloniai šildant ir bitėms tingiai dūzgiant parko pievelėse vaikštote, kol muziejaus schemoje apvestų skaičiukų ties pamatytais kūriniais jau daugiau nei neapibrauktų, ir prisėdate atsipūsti sename obelų sode.

Vėliau takeliai po kojomis ims vis labiau sausai šiugždėti, priėję žmogaus ūgį gerokai lenkiančių lapų instaliaciją, galėsite pasisukti kartu su jais, su rudenio vėju, o pakėlę akis į dangų galbūt išvysite žiemoti išskrendančius paukščius.

Dienoms atšalus ir žiemai nubaltinus visą miško paklotę, parkas bus tylesnis, asketiškas, kaip ir daugelis minimalizmą teigiančių šiuolaikinio meno muziejaus kūrinių, kuriais siekiama lyg ir perduoti žinutę, paskatinti vidiniams atradimams.

Menas ir gamta, kultūra ir natūralus kraštovaizdis, mūsų aplinka ir mes – kuriame savo buvimą, ir kiek darnos bus jame.

Šiemet pavasaris kitoks nei ankstesniais metais. Pasikeitus gyvenimo ritmui, galbūt galime pastebėti ir atrasti daugiau? Europos parkas taps vieta, kurioje pailsėsite dvasia, kol kojos maloniai nuvargs mindamos muziejaus takelius, išsigryninsite mintis, pasvajosite, atrasite. Muziejus po atviru dangumi – vieta, kur galite prasmingai praleisti laiką su šeima, leisti iki valios prisibėgioti vaikams, skirti laiko sau.

A T R A S K.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.