Vaikai/šeima

Laukia žaidimo aikštelių inventorizacija

Rengiantis keisti Klaipėdos sanitarijos ir higienos taisykles kilo diskusija, kas turėtų rūpintis tvarka vaikų žaidimo aikštelėse. Šiuo metu rengiamasi suskaičiuoti, kiek mieste yra aikštelių, išsiaiškinti, kokia jų būklė, o tuomet ir spręsti, kas jas prižiūrės.

Prieš dvi savaites viename miesto Tarybos komitete svarstant taisykles politikų dėmesį atkreipė punktas, kuriame kalbama apie daugiabučių gyvenamųjų namų teritorijoje esančių vaikų žaidimo aikštelių įrengimą, naudojimą ir priežiūrą, kad ji atitiktų Lietuvos higienos normos reikalavimus. Įvardinta, kad tvarkytojai turi tai užtikrinti, tačiau perdavus kiemų tvarkymą gyventojams nebeaišku, kas turi būti atsakingas už aikštelių priežiūrą.

Tuomet kalbėta, kad yra keli variantai – aikšteles prižiūrėti gali jas įrengęs administratorius, bendrija ar aplinkos tvarkytojas, o jei šis punktas iš taisyklių būtų išbrauktas, tuomet Nacionalinis visuomenės sveikatos centras įpareigos Savivaldybę nuspręsti, kam perduoti atsakomybę už aikštelių priežiūrą.

Pasiūlymui perduoti priežiūrą gyventojams pasipriešino keletas Tarybos narių – esą higienos norma yra per griežta, kad gyventojai galėtų užtikrinti jos vykdymą, tad tuo esą turėtų užsiimti Savivaldybė.

Vakar buvo sušauktas įvairių Savivaldybės administracijos skyrių bei departamentų vadovų ir specialistų pasitarimas.

„Šiandien turime tris didžiąsias aikšteles Skulptūrų parke, Danės gatvėje ir Poilsio parke, jos turi šeimininkus, yra prižiūrimos. Tačiau daugiabučių namų kiemuose ir kitose viešose vietose yra aikštelių, kurios yra įrengtos už bendruomenėms skirtus pinigus.

Yra ir senosios, sovietinių laikų, kuriomis taip pat reikia rūpintis“, – po pasitarimo sakė meras Vytautas Grubliauskas.

Pasak jo, jei neaišku, kam priklauso turtas, ko gero, jis priklauso savivaldai. Tiesa, kol kas nežinoma, kiek mieste yra aikštelių, jas dar reikės suskaičiuoti.

„Reikia įvertinti aikštelių būklę, galbūt kai kurios jau seniai turėtų būti neeksploatuojamos. Buvo duotas pavedimas administracijai pirmiausia suskaičiuoti visą ūkį, įvertinti jo būklę ir tada žiūrėti jautresnius klausimus – kas, kaip ir kada. Aikštelės, kuriose žaidžia vaikai, turi būti saugios, turi būti aiškus jų šeimininkas, jos turi būti gerai prižiūrimos. Jei yra nusidėvėjusi įranga, kuri kelia grėsmę ir pavojų, tokių aikštelių neturėtų likti“, – sakė V. Grubliauskas.

Virginija SAMULIONYTĖ

Informacijos šaltinis: www.ve.lt

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.