Straipsniai apie vaikų ugdymo įstaigas

Kontrolieriai siūlo keisti kompensavimo už privačius darželius Vilniuje tvarką

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Lobačevskytė baigė tyrimą dėl 100 eurų kompensacijos už privačius darželius Vilniaus mieste. Kontrolierė pripažino netiesioginę diskriminaciją dėl socialinės padėties ir Vilniaus miesto savivaldybės tarybai siūlo keisti kompensavimo tvarką.

Tyrimas pradėtas savo iniciatyva, gavus Vyriausybės atstovo Vilniaus apskrityje tarnybos paklausimą. Dėl kompensavimo už vaikų ugdymą privačiuose darželiuose tvarkų įvairiose Lietuvos savivaldybėse į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą jau kreipėsi ir daugiau asmenų.

Lygių galimybių kontrolierė A.Lobačevskytė konstatavo: „Pasiturintys tėvai ar globėjai, kurie net neteikė prašymų savo vaikus ugdyti valstybinėse švietimo įstaigose ir iškart kreipėsi į privačius darželius, galėtų atsidurti labiau palankioje padėtyje pagal socialinę padėtį už tuos, kurie buvo priversti ieškoti vietos privačiuose darželiuose, nes jų vaikai negavo vietos valstybiniuose darželiuose. Taip tarp šių tėvų grupių galėtų būti padidinta socialinė atskirtis.“

Atlikusi tyrimą, lygių galimybių kontrolierė nusprendė kreiptis į Vilniaus miesto savivaldybės tarybą ir siūlyti pakeisti Vilniaus miesto savivaldybės tarybos 2015 m. birželio 17 d. priimtu sprendimu patvirtintą kompensavimo tvarką taip, kad būtų užtikrinta, jog visuose teisės aktuose būtų įtvirtintos lygios teisės ir galimybės, nepaisant lyties, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, amžiaus, lytinės orientacijos, negalios, etninės priklausomybės, religijos.

Informacijos šaltinis:
atsisiųsti-300x158

 

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.