Papildomas vaikų ugdymas, Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

Kokias pasakas turėtų skaityti vaikai?

Pasakos daliai žmonių asocijuojasi su Disnėjaus filmais ar spalvotomis pasakų ekranizacijomis, tačiau vaikai turėtų susipažinti ir su klasikiniais kūriniais, kuriuose gausu pamokymų ir įdomių istorijų.

Readbrightly.com pateikia 10 argumentų, kodėl originalios pasakos yra kur kas naudingesnės mažiesiems skaitytojams, nei pagal jas sukurti animaciniai filmukai.

Gyvenimo pamokos

Moralinės pamokos pasakose dažnai skiriasi nuo Disnėjaus filmukų versijų. Hansas Christianas Andersenas pasakoje „Undinėlė“ tikrai neturėjo tikslo pamokyti, kaip susituokti su princu. Jis norėjo pasakyti, kad žmogaus veiksmai turi pasekmes.

Viltis

Pasakose visuomet yra viltis: viltis, kad gėris nugalės blogį, o priešai bus nugalėti. Johannas Christophas Friedrichas von Schilleris kartą pasakė: „Pasakos nepasako vaikams, kad drakonai egzistuoja. Vaikai jau tai žino. Pasakose vaikai sužino, kad drakonus galima nugalėti.“

Pasikartojantys mitai ir istorijos

Skaitydami pasakas, vaikai daug sužino, o tai juos praturtina ir leidžia kitaip pažvelgti į vis naujai perskaitomas pasakas.

Pasaulio suvokimas

Skaitydami pasakas, vaikai praplečia savo akiratį apie tai, kas šiame pasaulyje yra įmanoma. Taip kasdieniame vaikų gyvenime atsiranda troliai, magai, fėjos ir milžinai, kurie lavina vaizduotę. Net žinant, kad pasakos yra išgalvotos, vaikams vis tiek smagu jomis tikėti.

Kultūrų pažinimas

Skaitydami pasakas vaikai pažįsta skirtingas kultūras, tradicijas ir jų unikalumą.

Trumpos istorijos

Pasakoms nereikia daug laiko. Jų trukmė – patraukli vaikams ir tėveliams, kurie jas skaito. Pasakas galima skaityti po vieną ar kelias, priklausomai nuo vaiko amžiaus ir jo gebėjimo sukoncentruoti dėmesį.

Baisūs dalykai saugiame kontekste

Pasakos moko vaikus, kaip įveikti gąsdinančias situacijas. Skaitydami vaikai įsitraukia į šias istorijas, bet taip pat jaučiasi saugūs ir gali stebėti, kaip personažai įveikia savo baimes, bei mokytis iš jų patirties.

Sudėtingos tiesos

Kaip ir gyvenimas, daugelis pasakų neturi laimingos pabaigos. Jose taip pat nutinka blogų dalykų, tad skaitant pasakas su vaikais lengviau galima pasikalbėti apie tai, kas sunku ar skaudu.

Fantazija

Pasakos supažindina vaikus su fantazijų ir iliuzijų žanru. Pasakos „pamaitina“ vaikus magija ir stebuklingais dalykais bei paskatina norą skaityti daugiau.

Ne visos princesės yra rožinės

Skaitydami pasakas suprasite, kad ne visos princesės būna apsirengusios rožinėmis suknelėmis, o kas žino, gal jos vaikams patiks net labiau.

Albertas Einsteinas kartą pasakė: „Jei norite, kad jūsų vaikai būtų protingi, skaitykite jiems pasakas. Jei norite, kad jie būtų dar protingesni, skaitykite jiems dar daugiau pasakų.“

Informacijos šaltinis:

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.