Psichologija, Vaikai/šeima

Kodėl žmonės sensta greičiau: netikėti mokslininkų atradimai

Mokslininkai nustatė, kad tam tikri jausmai gali priversti gyvenimo laikrodį tiksėti greičiau, nei norime, – apie tai praneša „The Guardian“..

Naujajame tyrime tarptautinė mokslininkų komanda iš Stenfordo universiteto ir Kinijos Honkongo universiteto sutelkė dėmesį į žmogaus „biologinio“ amžiaus ir jį didinančių veiksnių tyrimą.

Yra žinoma, kad yra du amžiai: chronologinis, kurį galima sužinoti iš pase užfiksuotų duomenų, ir biologinis, pagrįstas organizmo funkcijų senėjimu.

Pastarajam turi įtakos genetika, gyvenimo būdas ir daugybė kitų veiksnių, dėl kurių mūsų organizmas sensta greičiau.

Ekspertai naudojo daugiau kaip 2 500 kitų žmonių, sergančių įvairiomis su amžiumi susijusiomis ligomis, duomenis.

Ypač širdies ir kraujagyslių, plaučių ir kepenų ligos.

Mokslininkai palygino šios kategorijos žmonių duomenis su sveikų žmonių duomenimis ir nustatė, kad prognozuojamas amžius svyravo ne daugiau kaip 1,5 metų.

Tačiau mokslininkai atkreipė dėmesį į kitą įdomų faktą.

Mokslininkai teigia, kad biologinis žmogaus amžius tiesiogiai susijęs su jo psichologine sveikata.

Jie nustatė, kad depresija sergantys ar vieniši žmonės sensta daug greičiau nei tie, kurie turi žalingų įpročių, pavyzdžiui, rūko.

Pasak tyrimo bendraautoriaus Fedoro Galkino, žmonių, kurie jaučiasi nelaimingi, biologinis amžius yra vidutiniškai 1,65 metų didesnis nei tikrasis.

Mokslininkai tikisi, kad jų išvados padės ateityje daugiau sužinoti apie psichologinę žmogaus sveikatą ir jos įtaką ankstyvesniam senėjimui.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.