Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima, Vaikų sveikata

Kodėl taip svarbu migdyti vaikus ne vėliau 21:00

Tai turi žinoti visi tėvai!

Visą savo vaikystę girdėjome frazę: ,,Devinta valanda. Vaikams laikas miegoti!“ Palaipsniui įpročiai keičiasi, ir ne tik suaugusiųjų, bet ir vaikų. Jeigu anksčiau 9 vakaro mes jau būdavome  lovose, tai šiuolaikinį vaiką tokiu metu sunku priprašyti apsivilkti pižamą.

Vaikas miegoti turi eiti anksti. Ir be jokių pasiteisinimų! Tai svarbu todėl, kad augimo hormonas ima skirtis ketvirtoje miego stadijoje t.y., maždaug apie 00.30 val, jeigu atsigulta lygiai 21.00. Jeigu vaikas miegoti eina labai vėlai, jam  lieka mažiau laiko šio hormono gamybai, o tai turi rimtos įtakos vaiko augimui.

Taip pat, pagal šios srities eksperimentus, vaikai, besilaikantys taisyklingo miego režimo, geriau susikaupia per pamokas ir geriau įsimena medžiagą. Dar vienas reikšmingas pliusas yra tai, kad tie, kas laikėsi miego režimo vaikystėje, sulaukę senatvės turi daugiau šansų išvengti Alzheimerio, nes, pasak gydytojų, yra tik du dalykai, padedantys išvengti šios ligos: tai miegas ir fiziniai pratimai.

Tėvų užduotis – kontroliuoti savo vaikų įpročius. Suprantama, kad jūs perdien dirbate ir tik vakare galite pailsėti. Bet negalima pamiršti, kad vaikai perima visu suaugusiųjų įpročius, todėl tėvai turėtų būti neabejingi vaiko dienos režimui. Juk tai atsilieps jo ateičiai, kaip fizinei, taip ir psichinei sveikatai.

Kaip pakeisti vaiko įpročius ir pripratinti eiti miegoti anksčiau?

  • Situaciją reikia keisti iš pagrindų, t.y. ne tik pratinti vaiką eiti miegoti anksčiau, bet ir visa šeima turi laikytis tokios tvarkos. Juk jeigu vaikas paguldytas miegoti dar girdi balsus, mato šviesą, tai jis galvoja, kad dar ne laikas miegoti.
  • Kitas patarimas – įprasti skaityti vaikui prieš miegą. Taip jis supras: jeigu mama ar tėtis skaito jam knygą, vadinasi greit bus laikas miegoti.
  • Svarbu ir kambario apšvietimas. Šviesa turėtų būti šilta gelsva. Psichologų nuomone, toks apšvietimas atpalaiduoja ir padeda pasiruošti kelionei į sapnų karalystę.
  • Dar vienas patarimas – nakčiai išjungti ir paslėpti visus mobiliuosius telefonus. Nuolat naktį įjunginėdmi ir tikrindami savo telefonus, jūs vaikams rodote blogą pavyzdį. Jie norės daryti tą patį.
  • Nereikia pamiršti sporto. Vaikai, kurie vakarais treniruojasi, užmiega daug greičiau.
  • Nenumokite ranka į šias taisykles. Įprotis anksti gultis vaikystėje turės geras pasekmes ateityje: tokie vaikai išaugs pasitikinčiais, emociškai ir fiziškai stipriais žmonėmis.

Informacijos šaltinis:

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.