Patarimai/rekomendacijos, Vaikai/šeima

KODĖL? Atsakymai į kai kuriuos klausimus, kuriuos bus įdomu sužinoti ne tik vaikams

Seniau chalatai būdavo balti – kaip švaros simbolis. XX a. pabaigoje vienas iš įtakingų chirurgų apsirengė žaliai, nes jo nuomone ši spalva gerai veikia akis, kurios nuolatos yra įsitempusios. Žalia spalva – raudonos priešybė, o būtent su kraujo spalva yra susijęs kasdieninis chirurgų darbas, todėl ilgai dirbant jų akys pavargsta ir tampa nebejautrios raudonai spalvai. Būtent žalia spalva padeda subalansuoti joms tenkantį krūvį.

Kodėl žmonės senose nuotraukose nesišypso?

Yra keletas rimtų priežasčių, kodėl XIX a. nuotraukos yra labai „rimtos“. Pirma, ilga ekspozicija. Daugelyje fotografijos ateljė net buvo galima pamatyti tokį prietaisą kaip galvos laikiklis. Jis padėdavo klientui kelias minutes nejudėti, nes ekspozicija kartais trukdavo iki 15 minučių. Taigi ne šypsena buvo galvoje, kurią reikėjo nulaikyti nejudinant.

Antra priežastis – negražūs dantys. Daugumos žmonių dantų būklė buvo ne per geriausia, o nesveiki dantys atrodo neestetiškai. Dar viena priežastis galėjo būti tai, kad fotografuotis tekdavo labai retai, taigi, akimirka buvo iškilminga. Gali būti, kad žmonėms atrodydavo, jog tokį retą įvykį reikia vertinti rimtai.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.