Vaikai/šeima, Vaikų sveikata

Kaip apsaugoti kūdikio odą žiemą: specialistai tėvams primena svarbiausias taisykles

Žiemą daugelis tėvų ima perdėtai bijoti orų pokyčių bei jų poveikio savo vaikams. Tačiau tėvai dažnai pamiršta, jog ypatingą dėmesį būtina skirti ne tik šiltiems vaiko drabužiams, reikia ir tinkamai prižiūrėti kūdikio odą. Specialistai tėvams primena svarbiausias taisykles, kurios padės apsaugoti mažylių odą žiemos metu.

Maži vaikai jautriai reaguoja į temperatūrų pokyčius, o tai itin būdinga šaltajam metų sezonui, kadangi išėjus iš šiltos patalpos vaiką pasitinka šalto oro banga ir atvirkščiai.

Tokios aplinkos sąlygos sukelia nemenką stresą kūdikio odai, ji ima sausėti, šerpetoti, gali atsirasti alerginiai bėrimai.

Todėl žiemą ruošdamiesi pasivaikščiojimui lauke, pagalvokite ne tik apie tai, ar pasirūpinote šiltais drabužėliais, tačiau ir tinkamomis odos priežiūros priemonėmis.

Prausdami kūdikį palaikykite vidutinę vandens temperatūrą

Dažniausia klaida, kurią daro tėvai žiemos metu – karštos vonelės kūdikiui.

Karštesnis nei įprasta vanduo žiemos metu ne padeda vaikui sušilti, o pirmiausia sausina jo odą.

Todėl patariama pasirūpinti tinkama vonios kambario temperatūra maudynių metu ir vaiką maudyti ne karštose, o šiltose vonelėse.

Naudokite švelnius, specialiai kūdikiams pritaikytus prausiklius

Taip pat kaip ir kitu metų laiku maudant kūdikį tėvams patariama rinktis tik švelnius, specialiai vaikams skirtus prausiklius.

Tai pirmoji priemonė, kuri padės paruošti kūdikio odelę prieš einant į lauką.

Svarbu atkreipti dėmesį į tokios kosmetikos sudėtį, vengti kvapių ar turinčių alkoholio produktų.

Maitinkite kūdikio odą

Laikas po vonios procedūrų – tinkamiausias pamaitinti kūdikio odą.

Medikai pataria po maudynių švelniai nusausinti vaiko odą ir masažuojamais judesiais ją įtrinti specialiai kūdikių odai pritaikytu losjonu.

Tai padės apsaugoti odą nuo paraudimų bei išsausėjimų, kurie žiemos metu gali atsirasti netgi ir drabužiais pridengtose kūno vietose, kadangi šaltame ore oda gamina mažiau drėgmės ir tampa sausesnė.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.