Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

Kodėl apie savo sumanymus geriau niekam nepasakoti

Apie svarbius planus ir svajones geriausia nutylėti iki tam tikro momento, o paskui kitiems pademonstruoti rezultatą, kurį lengviau pasiekti tyloje.

Didysis Einsteinas išvedė sėkmės formulę. Anot jo, sėkmė susideda iš sugebėjimo dirbti, patirti malonumą iš gyvenimo ir sugebėjimo patylėti. Reikėtų pridurti: nutylėti apie savo planus, nepasakoti pirma laiko. Beveik visi sėkmingi žmonės būna nelinkę atskleisti kitiems visų savo planų ir svajonių. Jie gali pasakyti ką nors abstraktaus apie tai, bet savo ketinimo smulkmenų niekam neišpasakos. Ir teisingai elgiasi.

2 priežastys, kodėl geriau neatskleisti savo planų

Jokių prietarų čia nėra. Yra dvi rimtos priežastys, kodėl savo ketinimus reikia pasilaikyti. Pirmoji – smegenys išsakytą dalyką priima kaip padarytą. Frazė „Aš parašysiu įdomią knygą apie meilę“ smegenims yra tolygi frazei „Aš parašiau įdomią knygą apie meilę“. Arba „Aš numesiu 10 kilogramų“ = „Aš numečiau 10 kilogramų“. „Aš uždirbsiu milijoną“ = „Aš uždirbau milijoną“. Ir patenkintos smegenys nustoja stengtis, ieškoti būdų tikslui pasiekti. Juk jis jau pasiektas žodžiais. Vadinasi, nebereikia jaudintis, sukti galvos ir eikvoti energijos.

Antroji priežastis – ne visiems aplinkiniams patinka jūsų planai. Išoriškai jie tarytum pritaria, stengiasi palaikyti, padrąsinti, tačiau viduje gali nenorėti, kad kažką pasiektumėte ir pranoktumėte juos. Tokiais atvejais jūsų pasąmonė pagauna tikrąjį pašnekovo nusiteikimą, ypač jei tas žmogus jums yra artimas. „Neliesėk, o tai mane pamesi! Išlik storulis“, „Kur tau, tinginiui nevykėliui, uždirbti milijoną?!“, „Neturi jokio talento. Tau nepavyks parašyti knygos“. Dar daugiau: kai kurie nepalankiai nusiteikę žmonės gali net imtis specialių veiksmų prieš jus, kad tik jums nieko neišeitų.

Ir pagaliau egzistuoja keistas fenomenas, kurį senovės graikų filosofai vadino „dievų pavydu“. Kai tik mes garsiai pranešime apie savo grandiozinius planus, aplinkybės gali susiklostyti labai nepalankiai. Anot graikų, dievai pavydi žmonėms, nes tik jie patys gali būti tikrai laimingi, ir ima šaipytis iš savimi pasitikinčio žmogaus.

Todėl įpraskite apie svarbius planus ir sumanymus niekam nepasakoti. Užtat paskui galėsite didžiuotis ir girtis savo laimėjimais, kiek širdis geidžia

Gražina Vasiliauskienė | Alfa.lt
Informacijos šaltinis:

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.