Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

Ko nereikėtų pasakoti vaikams?

Labai dažnai tėvai kalbasi pakankamai rimtomis temomis dalyvaujant vaikams. O mažylis tuo metu priima informaciją taip, kaip jam leidžia jo vaikiškas protas ir psichika. Keisčiausia tai, kad vaikas gali nesuprasti daugelio žodžių reikšmių, bet pagal tėvų intonacijas ir mimiką jis tiksliai supranta esmę. Kartais netgi padaro tokias išvadas, kurių mes, suaugusieji, negalime padaryti dėl savo subjektyvumo. Apie ką visgi nevertėtų kalbėti esant vaikams, kad netraumuoti vaiko ar po to neraudonuoti prieš kaimynę.

  1. Niekada nesiginčykite prie vaiko apie jo vystymosi ar bausmės būdus. Geriau aptarkite tai be mažylio. Vaikas turi žinoti, kad mama ir tėtis yra vienos nuomonės apie jo auklėjimą.
  1. Nekalbėkite vienas apie kitą blogai šalia esant vaikui. Jei mama pastoviai tvirtina, kad tėtis blogas, o tėtis taip pat kalba apie mamą, vaikas labai greitai nustos jus gerbti.
  1. Niekada nekalbėkite blogai apie giminaičius, kaimynus, draugus ir pažįstamus prie vaiko. Vaikas dar nesupranta ką galima sakyti garsiai kitiems žmonėms, o apie ką reikėtų patylėti. Taigi, jūs rizikuojate susitikę pažįstamą išgirsti visą tiesą apie jį iš jūsų vaiko lūpų…
  1. Neaptarinėkite mokytojų ar auklėtojų esant vaikui. Taip jūs menkinate jų autoritetą mažylių akyse. O patys paskui turėsite problemų, kai vaikas nenorės lankyti darželio ar mokyklos.
  1. Stenkitės nesibarti prie vaiko, nes mažylis dar negeba atlaikyti tokios emocinės įtampos. Tėvų barnis jam gali atrodyti, kad pasaulis griūna ir viskas tiesiog siaubinga arba tai gali sukelti audringą emocinę reakciją, kuri, jeigu ir nepasireikš tuoj pat, tai „ nusės“ giliai vaiko širdyje.

Sąrašą galima tęsti. Pabandykite patys pagalvoti ir nuspręskite, ką vaikas gali girdėti ir ko girdėti jam nereikia.

smallvaikodiena

Taip pat skaitykite: 

 30 patarimų tėveliams. Tai padės Jūsų vaikui būti laimingu!

Ar reikalingas pradinukui mobilusis telefonas mokykloje?

Mitai ir realybė apie vaikų dantukus!

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.