APŽVALGOS, Naujienos, Papildomas vaikų ugdymas, Patarimai/rekomendacijos, Pramogos vaikams, Psichologija, Straipsniai apie vaikų ugdymo įstaigas, Vaikai/šeima

Kiekvienas vaikas turi talentą, tik įsiklausykite!

Tėvai yra pirmieji žmonės vaiko gyvenime, kurie gali pamatyti būsimą savo vaiko talentą. Talentas gali būti įgimtas arba susiformuoti vaikui bręstant. Visi žmonės turi vienokių ar kitokių gabumų, kuriuos reikia stiprinti, o vaikams – padėti atrasti juos bei pažinti. Tik tokie žmonės ateityje lengviau pasiekia sėkmingos karjeros, patiria mažiau streso darbe ir lengviau susidoroja su gyvenimo pateikiamais iššūkiais.Kaip tėvai gali padėti vaikui atrasti talentą?

Stebėkite ką Jūsų vaikas piešia, apie ką svajoja, kokia veikla jam teikia didžiausią malonumą ir, svarbiausia, kalbėkite su juo, įsiklausykite. Vaikams augant, jie tampa uždaresni, tačiau tai ne kliūtis atrasti ir pažinti jį. Įžvelgę tam tikrus vaiko gabumus, veskite jį į panašaus pobūdžio veiklą siūlančius būrelius, edukacines veiklas, kalbėkite su šios srities specialistais, būrelių vadovais. Auklėti ir ugdyti turi ne tik mokyklos, darželiai ar universitetai, bet ir tėvai, bendradarbiaudami su įvairių sričių specialistais.

Koks pedagogo vaidmuo atrandant vaiko talentą?

Tinkamas specialistas gali ne tik išvystyti ar atrasti vaiko talentą, bet ir moko bendravimo įgūdžių, padeda ir palaiko net kai veikla nesiseka ir vaikas būna liūdnas, skiria savo laiką ir dėmesį, aktyviai dalyvauja formuojantis Jūsų vaiko asmenybei. Tampa Jūsų vaiko draugu ar tuo žmogumi, kuriam vaikas nebijo išsipasakoti.

Psichologai, atlikę tyrimus, pastebėjo, kad „imliausias“ laikas tam tikriems dalykams išmokti yra 5-6 metai, vėliau vystyti talentą tampa šiek tiek sudėtingiau.

Talentingų vaikų požymiai:

1) Smalsumas. Jūsų vaikas viskuo labai domisi? Dažnai girdite klausimą „kodėl“? Talentingiems vaikams būdinga daug klausinėti, o klausimai labiau skirti dalyko esmei išsiaiškinti.

2) Puiki atmintis. Dalykus, kuriems vaikas yra labai gabus, toks vaikas linkęs daug lengviau įsiminti, atkartoti ar atvaizduoti savo piešiniuose.

3) Dėmesio koncentracija. Jei pastebite, kad Jūsų vaikas daug daugiau laiko praleidžia užsiimdamas mėgstama veikla, puikiai koncentruoja dėmesį ir jaučia malonumą, tikėtina, kad jis gali turėti išskirtinių gabumų šioje veikloje.

4) Lyderystė. Daugelis talentingų vaikų turi stiprų lyderystės jausmą, mėgsta organizuoti įvairius žaidimus savo bendraamžiams, tačiau ne visuomet puikiai su jais sutaria.

5) Teisingumo jausmas. Vaikai jautriai reaguoja į neteisybę ir visomis išgalėmis bando kovoti už tiesą.

6) Fiziniai duomenys. Ieškant talento sportinėje veikloje, būtina realiai įvertinti savo vaiko fizinius duomenis ir pasitarti su profesionalais, kurie tikrai padės ir atsakys ar Jūsų vaikas gali pasiekti aukštų rezultatų vienoje ar kitoje sporto šakoje ar tiesiog mėgautis šios sporto šakos teikiamais malonumais.

7) Jautrumas. Gabūs vaikai stipriau nei daugelis reaguoja į aplinkinių pastabas, ypač kai jiems nepavyksta ar nesulaukia tinkamo įvertinimo.

Pateikiame Jums edukacines veiklas, kuriose puikiai galite vystyti savo vaikų talentus ir gebėjimus.

ADI KERAMIKOS STUDIJA

„ADI Keramikos Studijoje“ siūlome pažinti keramikos amatą: lipdymo, dekoravimo ir glazūravimo būdus. Jums siūlome rinktis individualių užsiėmimų ciklus, kurie trunka nuo dviejų iki aštuonių susitikimų. Jų metu Jūs turėsite galimybę pasigaminti ir nuglazūruoti viena gaminį ar visą jų seriją, pavyzdžiui pasigaminti puoduką arba visą servizą (daugiau info – „Užsiėmimai“).

ADI KERAMIKOS STUDIJA

Užsiėmimai vyksta: VILNIUS

SUSISIEKTI:

AMKA – ANGELŲ MIESTO KALBŲ AKADEMIJA

Siūlome pamokėles kūdikiams nuo 6 mėnesių, ikimokyklinukams, mokiniams, suaugusiems ir įmonėms. Galite rinktis grupinius, individualius arba kombinuotus kalbų kursus. Ateikite į nemokamą bandomają pamoką arba konsultaciją. Nedvejodami skambinkite arba susisiekite elektroniniu paštu!

AMKA – ANGELŲ MIESTO KALBŲ AKADEMIJA

Užsiėmimai vyksta: VILNIUS.

SUSISIEKTI:

AVILIUKAS UGDYMO IR LAISVALAIKIO CENTRAS

Aviliukas” – tai vieta kur ugdoma su meile. Pradėjome nuo dailės užsiėmimų su įvairaus amžiaus vaikais. Pamažu vieni kitus labai pamilome ir panorome praleisti daugiau laiko kartu, tad Naujamiestyje, beveik ant Tauro kalno įsikūrė darželis „Aviliukas“. Atostogas taip pat leidžiame labai linksmai. Organizuojame pašėlusiai linksmas ir įdomias veiklas mūsų mokyklinukams.

AVILIUKAS UGDYMO IR LAISVALAIKIO CENTRAS

Užsiėmimai vyksta: VILNIUS.

SUSISIEKTI:

VAIKŲ KŪRYBIŠKUMO UGDYMO STUDIJA KURIA VAIKAI

Vaikų kūrybiškumo ugdymo studija „Kuria vaikai“ – tai vieta, kur skatinama visiška vaiko kūrybinė laisvė ir saviraiška. Užsiimdamas kaskart vis naujais, originaliais, neįprastais ir įtraukiančiais kūrybiniais darbais ir eksperimentais, vaikas ne tik smagiai praleis laiką, bet ir lavins visas kūrybiškai asmenybei būtinas savybes: smulkiąją motoriką, rankų ir akių koordinaciją, sensoriką, kognityvinius ir socialinius įgūdžius abiejų smegenų pusrutulių darbą, emocinį intelektą, vaizduotę, smalsumą, kritinį mąstymą, drąsą, pasitikėjimą savimi ir aplinka, pozityvų ir kūrybišką požiūrį į save, kitus ir pasaulį! Studijoje užsiėmimai vyks pagal amžių suskirstytose grupėse ir yra tinkami 9mėn. iki 7 metų vaikams.

VAIKŲ KŪRYBIŠKUMO UGDYMO STUDIJA KURIA VAIKAI

Užsiėmimai vyksta: VILNIUS, KAUNAS, KLAIPĖDA, ŠIAULIAI.

SUSISIEKTI:

ROBOTIKOS AKADEMIJA

Visus, kas nori tobulėti, siekti išradimų, naujų iššūkių, pažinimo džiaugsmo kviečiame į ROBOTIKOS AKADEMIJĄ visoje Lietuvoje!!! Vaikai čia sužinos apie šių dienų ir ateities robotiką bei jos realias taikymo galimybes gyvenime. Praplės akiratį inovatyvių technologijų sferoje ir mokysis jas taikyti kūrybiškai. Patys konstruos robotus, juos tobulins, ieškodami įvairiausių inžinerinių sprendimų. Išmoks programuoti robotus su specialiai vaikams sukurta LEGO intuityvia programa. Išbandys savo sukonstruotus, suprogramuotus robotus nacionalinėse ir tarptautinėse varžybose bei konkursuose. Mokysis dirbti komandoje, lavins loginį ir erdvinį mąstymą, mechanikos, matematikos ir fizikos žinias. Robotikos akademijoje Jūsų vaikas tobulės kaip asmenybė plėsdamas savo pasaulio pažinimo žinias, apjungdamas mokykloje ar darželyje įgytas žinias su naujomis, kurias įgis robotikos užsiėmimo metu.

ROBOTIKOS AKADEMIJA

Užsiėmimai vyksta: VILNIUS, KAUNAS, KLAIPĖDA, PANEVĖŽYS ir kt. miestuose.

SUSISIEKTI:

LANGUAGECOACHING.LT

Tai interaktyvios, linksmos, su daugybe vaizdinių priemonių pamokėlės, kad vaikai lengviau sutelktų ir išlaikytų dėmesį, o kalbos mokymosi procesas būtų natūralus ir teiktų kuo daugiau džiaugsmo.
Vaikai kalbos mokosi ne tik klausydami ir kalbėdami, bet ir liesdami, uostydami ir net ragaudami!

LANGUAGECOACHING.LT

Užsiėmimai vyksta: VILNIUS.

SUSISIEKTI:

MINIBOSS

MiniBoss Vilnius Business School – 6-14 m. vaikų ir paauglių verslumo ugdymo sistema.
Tikslas – MiniBoss absolventas – laimingas ir sėkmingas žmogus.

MINIBOSS

Užsiėmimai vyksta: VILNIUS, KAUNAS, KLAIPĖDA.

SUSISIEKTI:

KŪDIKIŲ SPA

Modernus, su naujausia persipylimo sistema ir povandeninėmis masažo srovėmis įrengtas baseinas yra pirmas toks baseinas Kauno mieste pritaikytas mažyliams. Baseino ir vandens švarai taikomi itin aukšti higienos reikalavimai – vanduo valomas visą parą, įrengta automatinė medžiagų dozavimo ir švitinimo ultravioletiniais spinduliais įranga. Visada yra prižiūrintis personalas – profesionalūs kineziterapeutai, todėl mama ir jos mažylis čia išties gali jaustis saugiai.

KŪDIKIŲ SPA

Užsiėmimai vyksta: KAUNAS.

SUSISIEKTI:

RODEO CLUB

Trečiadieniais – penktadieniais nuo 16 iki 18 val. vyksta edukacinė programa, žirgų priežiūros pamoka, arbatos pertraukėlė, jojimas. Kviečiame visus mažiausius vaikučius ir jų draugus pajodinėti poniuku Džimbo ir praleisti smagiai laiką ar kartu atšvęsti net ir gimtadienį!

RODEO CLUB

Užsiėmimai vyksta: KAUNAS.

SUSISIEKTI:

MUZIKOS MOKYKLA VAIKAS IR MUZIKA

Muzikos mokyklos „Vaikas ir muzika“ komanda laukia vaikų ir jaunuolių nuo 5 iki 16 metų individualiose fortepijono, fleitos, smuiko, gitaros, vokalo pamokose bei grupinėse muzikos technologijų, dainavimo pamokose. Mūsų auklėtiniai sėkmingai dalyvauja koncertuose, festivaliuose, konkursuose, muzikiniuose projektuose, muzikinių projektų garso įrašuose Lietuvoje ir užsienyje. Skambėkime!

MUZIKOS MOKYKLA VAIKAS IR MUZIKA

Užsiėmimai vyksta: VILNIUS.

SUSISIEKTI:

SVEIKUTIS

,,Sveikutis“ padeda ugdyti talentus dar iki gimimo, tad laukia nėščiųjų, jaunų tėvelių, norinčių muzika stimuliuoti savo būsimų ir jau gimusių vaikų raidą bei juos sveikatinti. Taip pat padeda paaugliams ir suaugusiems atrasti save bei įgyvendini seną svajonę groti fortepijonu ir dainuoti! Tad muzikinio ugdomojo sveikatinimo centre ,,Sveikutis“ mes pasiūlysime jums daug įvairių veiklų: diafragminio kvėpavimo bei muzikinio ugdomojo sveikatinimo programas nėščiosioms, ,,Mažutukų“ (0-12 mėn.) ir ,,Taputukų“ (12-36 mėn.) dainas kūdikiams ir vaikams, individualias fortepijono bei vokalo pamokas visiems norintiems, aktyviąją muzikos terapiją kūdikių raidai stimuliuoti, vaikams su specialiaisiais poreikiais, muzikos terapiją lėtinio skausmo bei epilepsijos įveikai ir dar daug visko.

SVEIKUTIS

Užsiėmimai vyksta: VILNIUS.

SUSISIEKTI:

ASMENYBĖS UGDYMO CENTRAS

Siūlome: įvairius šokio stilius vaikams (baletas, šiuolaikinis šokis, gatvės džiazas, pramoginiai šokiai, breikas, hip- hop); šokio pamokas ikimokyklinio amžiaus vaikams; kūrybiškas asmenybės ugdymą teatrinėmis priemonėmis (teatro studija); šokio pamokas suaugusiems (zumba, linijiniai šou šokiai, solo latino, proginiai šokiai); šokio stovyklas; individualias šokio pamokas, mokymus, seminarus.

ASMENYBĖS UGDYMO CENTRAS

Užsiėmimai vyksta: VILNIUS.

SUSISIEKTI:

TEATRO STUDIJA

Teatro užsiėmimai – tai puiki proga turiningai praleisti laiką, lavinti ir pažinti save, susipažinti su bendraminčiais bei įveikti visas scenos baimes. Studiją organizuojantis Klaipėdos Jaunimo Teatras kviečia nebebūti tik žiūrovais, tačiau kurti ir vaidinti kartu. Trijose amžiaus grupėse – aktorių trupėse – užsiėmimų dalyviai skirtingai prisilies prie teatrinės kūrybos. Nuo pirmųjų bandymų lipti į sceną iki spektaklių žiūrovams. 6-9 m. trupė, 10-14 m. trupė, 15+ m. trupė.

TEATRO-STUDIJA

Užsiėmimai vyksta: KLAIPĖDA.

SUSISIEKTI:

VILNIAUS KOLEGIJOS MENŲ IR KŪRYBINIŲ TECHNOLOGIJŲ FAKULTETAS

Kviečiame 13-18 metų moksleivius lankyti užsiėmimus „Žaidžiame madą“. Šis būrelis yra skirtas
tiems, kurie nori bent trumpam pabūti profesionaliais mados kūrėjais, dizaineriais, įgyvendinančiais
savo kūrybinę idėją, nuo drabužio modelio sukūrimo iki jo pristatymo!

VILNIAUS KOLEGIJOS MENŲ IR KŪRYBINIŲ TECHNOLOGIJŲ FAKULTETAS

Užsiėmimai vyksta: VILNIUS.

SUSISIEKTI:

LAIMOS ŽIRGAI

Pažintinė žirgininkystė,edukacinė programa „Žirgai iš arčiau“! Šios programos yra skirtos tiek vaikams, tiek suaugusiems, visiems, kurie nori turiningai praleisti laiką, daugiau sužinoti apie gyvenimą kaime, susipažinti su jo aplinka ir gyvūnais, pasijodinėti.

LAIMOS ŽIRGAI

Užsiėmimai vyksta: TRAKŲ RAJ.

SUSISIEKTI:

Informacinio švietimo projekto www.vaikodiena.lt informaciją naudoti komerciniais tikslais be raštiško www.vaikodiena.lt sutikimo draudžiama.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.