Beskaitant komentarus, į akį nuolat krinta viena vis pasikartojanti mintis:
„Šis autorius tiesiog yra silpnas vyras, kuriam nesiseka su moterimis, štai jis ir išlieja savo pyktį!”
Panašias replikas labai dažnai tenka išgirsti vyrams, kurie turi kitokį, „neteisingą” (mielų damų nuomone) požiūrį.
O aš kartoju ir nesiliausiu kartoti: jei moteris tau sako, kad esi silpnas, kad esi „ne tikras vyras”, tai ramiai šypsodamasis sutik su ja. Šiandien tai pats geriausias komplimentas, kokį tik gali išgirsti iš mielų moterų, juk jis byloja, kad mąstai ir elgiesi absoliučiai teisingai.
Na, gerai. Visa tai puiku, tačiau ką daryti su moterimis? Juk jeigu yra silpnų vyrų, turi būti ir silpnų moterų? Ir štai čia viskas jau nebe taip vienareikšmiška:
Iš tikrųjų silpnų moterų nėra, yra tik sėkmingos ir nepriklausomos;
Į moterų silpnumo temą priimta užmerkti akis ir nenagrinėti jos taip atidžiai kaip vyrų silpnumo.
Ir čia teisingas antrasis variantas. Moterų silpnumas suvokiamas kaip kažkas nekalto ar netgi mielo, o ir pačios moterys tai nuolat kartoja:
„Taip, mes norime būti silpnos šalia stipraus vyro!”
Kokia patogi psichologinė manipuliacija.
Šioje medžiagoje aptarsime keturias psichologines silpnos moters savybes.
Ji nori ir reikalauja kad vyras prisiimtų už ją atsakomybę
Tai mano mėgstamiausias punktas, kurį lengvai galima rasti bet kurioje pažinčių svetainėje:
Ieškau pažinčių tik su vyru, kuris nebijo prisiimti atsakomybės!
Man reikia žmogaus, kuris nebijotų prisiimti atsakomybės už mane ir mano tris vaikus!
Nesuprantu, argi atsakingi vyrai jau pasibaigė?
Atsakomybė. Vienas mėgstamiausių šiuolaikinių damų žodžių.
Vyras. Privalo. Paprasčiausiai privalo. Prisiimti. Atsakomybę.
Ir žinote, aš tam net neprieštaraučiau, jeigu ne viena smulkmena.
Galiu suprasti vyrą, prisiimantį atsakomybę už ką tik kūdikio susilaukusią žmoną. Arba kai moteris blogai jaučiasi. Dėl to nekyla jokių abejonių. Bet kodėl vyras turėtų prisiimti atsakomybę už suaugusią, sveiką, savarankišką moterį, kurią mato antrą ar trečią kartą gyvenime?
Vienas suaugęs žmogus neturėtų prisiimti atsakomybės už kitą, o jeigu kas nors taip mano, tai jis – silpnas žmogus, visiškai atitrūkęs nuo realybės ir pats bėgantis nuo bet kokios atsakomybės už savo paties gyvenimą.
Kaltė
Ši moneta turi dvi puses:
pirmoji – moteris savanoriškai užima poziciją „Taip, aš pati kalta”. Dėl visų problemų ji kaltina save ir tik save, nors jos kaltė gali būti nulinė. Kokių čia kyla sunkumų?
Tokia moteris arba nuolat bus užsidariusi savyje, arba ji anaiptol nėra tokia silpna – kaltę ji naudoja kaip būdą sukelti gailestį ir gauti tai, ko jai norisi.
antrasis aspektas yra priešingas – moteris užima poziciją „kaltas yra kas tik norite, bet tik ne aš”. Ji panaši į mažą vaiką, kuris dėl visų savo problemų kaltina aplinkinį pasaulį, bet tik ne save.
Ji visada ras ką apkaltinti, ir kas gi tai bus daugeliu atvejų? Teisingai, kaltininku taps jos vyras – nepakankamai dirba, nesirūpina ir t. t., ir t. t., ir t. t., ir t. t.
Abu aspektai būdingi silpnai moteriai, su kuria normaliam vyrui ne pakeliui.
Moteris nesupranta, kas yra asmeninės ribos
Harmoningi santykiai – tai dviejų atskirų „aš” sąjunga, kai tos dvi atskiros asmenybės atranda viena kitą ir sudaro vieną sąjungą – „Mes”, neprarasdamos savo vientisumo.
Jeigu moteris yra silpna ir turi savivertės problemų, ji linkusi ieškotis tokio vyro, kuris padėtų jai atrasti savo vientisumą, tačiau tokiu atveju tai bus viso labo susiliejimas, nesveika priklausomybė ir nieko daugiau.
Štai paprastas pavyzdys. Tokia moteris draudžia vyrui bet kokį atskirą poilsį – pavyzdžiui, žvejybą ar paprastus pasisėdėjimus su draugais.
Ji priešinasi tam iš paskutiniųjų, nes paprasčiausiai neįsivaizduoja, kaip tai gali būti – ilsėtis atskirai, pailsėti vienas nuo kito. Mes juk esame MES, todėl turime būti visada kartu.
Ir tokių pavyzdžių galima surasti labai daug. Silpna moteris kontroliuoja telefonu mylimą žmogų įvairiais pretekstais, nes ji nėra tikra – ne, ne juo, o pirmiausia savimi.
Silpna moteris reikalauja reguliarių ataskaitų apie tą laiką, kurį vyras praleidžia atskirai nuo jos – būtina vos ne kas valandą pateikti detalią ataskaitą.
Ji praktiškai neturi moteriškumo
Nuolat susiduriu su samprotavimais, kad stipri moteris yra ta, kuri sugeba pamiršti visus primestus stereotipus ir moteriškumą. Ironiška, bet viskas yra priešingai – tokia moteris yra silpna, nes dėl įvairių primestų pretekstų atsisakė moteriškumo.
Iškart prisiminiau vieną vaizdo klipą, kuriame moteris į supakavo savo vyrui pietus į darbą. Viskas tvarkinga, atrodo skaniai ir pagardinta pačios moters žodžiais, kad ji džiaugiasi galėdama pradžiuginti mylimą vyrą. Žinote, kokie buvo komentarai po vaizdo įrašu?
Kaip gerai šitas vyrukas įsitaisė – susirado sau virėją! Tu turbūt jam dar ir kojines skalbi, ar ne?
Atsikvošėk, mieloji, tu juk ne tarnaitė…
Kaip visa tai bjauru. Niekada į tokį dugną nenusileisčiau.
Dabar pagrindinis klausimas – kuri iš jų yra silpna moteris? Ta, kuri rūpinasi savo vyru ir yra pasirengusi pademonstruoti savo moteriškumą, kuriant jaukią namų aplinką?
Ar tos moterys, kurios pačios viso to sukurti nepajėgė, dėl to dabar komentaruose pila pamazgas jai ant galvos? Atsakymas akivaizdus.
Palikti komentarą