Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

Kažkas ne taip su jūsų santuoka?

Sakoma, kad santuokoje laiminga moteris pagalvos apie skyrybas ne dažniau kaip kartą per metus. O ką daryti, jeigu mintys apie atsiskyrimą niekaip neišeina iš galvos?

Pagavusios save taip mąstant, išsigąstate ir stengiatės įtikinti save, kad tai – beprotybė. Vyras jums tinka. Buitis sutvarkyta, draugės pavydi, tėvai su juo geriau sutaria nei su jumis. Tai kodėl kyla tokių minčių? Priežasčių, kodėl moteris užsimano palikti savo ramų uostą, gali būti kelios.

Populiariausia ir banaliausia priežastis verstų pasakyti: „Padarom pertrauką!“ Ir tikėtis nepaprastų nuotykių, kurie prasidės nuo pirmosios laisvės dienos. Tai – nuovargis nuo rutinos ir nebegalėjimas matyti šalia erzinančio nusibodusio žmogaus.

Iš tikrųjų, jeigu princai iki šiol nesibūriavo aplink jus, tai maža tikimybė, kad jie apspis jus po išsiskyrimo su vyru. Pirmomis dienomis dažniau matysitės su draugais, porą kartų nueisite į barą, įdėsite skelbimą į pažinčių portalą. O visą kitą laiką ilgėsitės įprastos buities, iš įpročio sieksite telefono, kad paskambintumėte jam ir pasiteirautumėte, kaip sekasi.

Ką daryti? Kad įneštumėte aštresnių pojūčių į nuobodžią kasdienybę, nebūtina visko griauti iš pamatų. Pabandykite surasti adrenalino šaltinį sportuodama, šokdama su parašiutu, žaisdama kompiuterinius žaidimus, šokdama ar kituose jaudinančiuose užsiėmimuose. Ir būtinai įtraukite į savo naują hobį partnerį. Gal jo akys vėl ims blizgėti ir jis įsimylės jus iš naujo?

Lenktynių žaidimas

Judu tarsi leidžiate savo santuoką skirtinguose laikuose. Jūs neseniai įpratote linkėti jam geros dienos kas rytą, o jis jau siūlo paimti šunį iš prieglaudos ir persikelti gyventi į priemiestį. Viena vertus, jums patinka, kad jis aktyviai planuoja jūsų buitį, o kita vertus, jūs nesijaučiate pasirengusi tokiems tempams.

Iš tikrųjų ryžtingas vyras, planuojantis visą bendrą gyvenimą į priekį, gali pasirodyti besąs naminis tironas. Jeigu jums atrodo, kad jis per smarkiai ragina arklius – stabdykite.

Ką daryti? Pasikliaukite intuicija ir sveiku protu. Paanalizuokite, ar nėra jo elgesyje kitų nerimą keliančių simptomų, pavyzdžiui, noro atitraukti jus nuo draugų ar pernelyg įkyraus rūpinimosi, labiau panašaus į totalinę kontrolę.

Užsitęsęs sąstingis

Jūsų santykiai sustingo kaip gyvenimas Miegančiosios gražuolės pilyje? Gyvenate nuomojamame bute, o kalbos apie savą būstą taip ir lieka kalbomis? Arba dar skaudesnė situacija – gyvenate kartu, o vestuvių taip ir neatšokote.

Jums gali atrodyti, kad per daug norite ar pernelyg skubate. Iš tikrųjų jūs stengiatės vystytis, judėti į priekį, o vyrui patogiau gyventi sustingus toje pačioje vietoje.

Ką daryti? Įsivaizduokite, kad visi stereotipai (nesugebėjimas suprasti užuominų, silpna empatija ir visa kita) teisingi, ir pakalbėkite su savo partneriu maksimaliai atvirai ir tiesiai. Taip pat paklauskite jo, kokį jūsų bendrą gyvenimą jis įsivaizduoja po metų. Jeigu atvirai ir suprantamai pasakysite, kas jums nepatinka, o jis nenorės nieko keisti, tai išsiskyrimas būtų geriausia išeitis.

Rizikos grupėje

Dažnai tarytum be jokių priežasčių išsiskiria poros, kurios atrodė tokios tvirtos ir žadino tikėjimą, kad amžina meilė įmanoma. Kodėl?

Gal jie per daug panašūs? Su vienodais interesais? Bendražygiai nuo studijų laikų ar net mokyklos suolo, išaugę kartu? Ar beprotiškai įsimylėję, gyvena jau ilgiau kaip metus, o vis dar bučiuojasi kas penkias minutes? Galbūt tai reiškia, kad jie neturi apie ką kalbėtis.

O gal tai – paprasčiausia krizė?

Kiekviena pora išgyvena po kelias privalomas santykių krizes. Manoma, kad krizės vyksta prieš santykių perėjimą į naują etapą. Jeigu nesate tikra, kad jūsų noras išsiskirti yra galutinis, išbandykite pratimą, rekomenduojamą psichologų išgyvenantiems krizę. Kasdien skirkite vienas kitam po pusvalandį. Nusistatykite laikmatį ir kalbėkite po vieną pakaitomis, o kitas tuo metu turi nepertraukinėti ir atidžiai klausytis. Temos gali būti įvairios, pavyzdžiui, apie praleistą dieną ar slegiančius rūpesčius. Tik draudžiama kelti balsą ir įžeidinėti pašnekovą. Psichologai tikina, kad net viena tokių pokalbių savaitė padeda geriau suprasti partnerį ir išvengti susvetimėjimo.

Išeiti ar pasilikti?

Pirmoji reakciją į suvokimą, kad tikrai norite nutraukti santykius, bus baimė. Baimė nesusidoroti su buitimi, visam laikui likti vienai, baimė sutrikdyti nusistovėjusį gyvenimo ritmą.

Antrasis sulaikantis veiksnys – aplinkinių nuomonė. Jeigu jie vienu balsu tvirtins, kad jūs išprotėjote, kad tokie vyrai nesimėto, tai jūs suabejosite savo apsisprendimo teisingumu.

Kad išsiaiškintumėte su savimi, atsakykite į tris klausimus.

1. Kokį įsivaizduojate gyvenimą be jo? Įsivaizduokite, kad bute nėra jo daiktų, jūs užsiplikote vieną arbatos puodelį ir niekam nelinkite labos nakties. Kokia pirmoji jūsų emocija – apgailestavimo ar palengvėjimo?

2. Įsivaizduokite, kad bučiuojatės su kitu vyru. Tai gali būti jūsų buvęs, nepažįstamas ar kino žvaigždė. Ką jaučiate – kaltės jausmą ar niekuo netemdomą malonumą?

3. Jeigu jūsų vyras pats pasakytų, kad jums laikas skirtis, ar paprašytumėte paaiškinti, kas atsitiko, apsiverktumėte, ar sutiktumėte, kad jūs seniai nebesate artimi?

Nėra teisingų ar neteisingų atsakymų į šiuos klausimus. Jie padės jums suprasti, ar iš tikrųjų esate pasirengusi judėti pirmyn be jo.

Informacijos šaltinis:

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.