Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima, Vaikų sveikata

Kas žinotina apie dantų patikrą prieš mokyklą

Prieš naujus mokslo metus atliekant privalomą profilaktinę vaikų sveikatos patikrą, būtina apsilankyti ne tik pas šeimos gydytoją, bet ir pas gydytoją odontologą. Kai kurie tėvai dėl to piktinasi, tačiau ligonių kasos primena, kad ši paslauga yra nemokama ir labai naudinga.

Profilaktinės patikros metu odontologas įvertina vaiko dantų ir žandikaulio funkcijas, pataria, kaip taisyklingai laikytis burnos higienos, jeigu reikia – pasiūlo gydymą bei nuolatinių krūminių dantų silantavimą.

„Reguliariai tikrinantis dantis galima išvengti rimtesnių odontologinių bėdų, be to, pastovumas ugdo vaiko įprotį rūpintis savo dantų sveikata.

Šio vizito metu odontologas gali pasiūlyti sveikus vaikų krūminius dantis padengti silantais. Tai puiki proga apsaugoti vaikų dantis nuo karieso.

Verta žinoti, kad ši profilaktinė procedūra atliekama vaikams nuo pirmojo nuolatinio krūminio danties išdygimo iki 14 metų  ir yra labai naudinga“,– sako Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos Paslaugų ir kontrolės skyriaus patarėja Nijolė Bijanskienė.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.