Patarimai/rekomendacijos, Vaikai/šeima, Vaikų sveikata

KAIP TEISINGAI APRENGTI VAIKĄ PAGAL ORĄ ŽIEMĄ: temperatūros schema

Žiemą, kai oro temperatūra lauke nukrinta žemiau nulio, daugelis mamų eina rečiau pasivaikščioti su vaiku į lauką. Jos bijo, kad mažylis peršals ir susirgs. ,,Ir visai be reikalo“ – tokioms atsargioms mamoms sako žymus pediatras Jevgenijus Komarovskis. Jo žodžiais, vaikščioti lauke su vaiku galima net ir prie –100C . Svarbiausia – aprengti mažylį pagal orą, kad jis jaustųsi patogiai.

Štai ką rekomenduoja gydytojai žiemą.

Jeigu kūdikis…

Mažyliams, kurie tik guli arba sėdi vežimėlyje, egzistuoja taisyklė – reikia rengti tiek sluoksnių drabužių, kiek ir suaugusiajam, plius dar vienas sluoksnis ir šiltas apklotukas. Tik nepamirškite, kad prie mažylio kūnelio gali liestis tik natūralios medžiagos. Todėl pats apatinis sluoksnis visada turi būti medvilninis.

Kokie turi būti sekantys sluoksniai, pasako temperatūra už lango:

Nuo -10 iki -5: medvilninio aksomo šliaužtinukas, pašiltintas vokelis arba kombinezonas (termoizoliacinis sluoksnis ne mažiau 250 gr), medvilninio aksomo pledas, šilta kepurytė.

Nuo -5 iki 0: medvilninio aksomo šliaužtinukas, pašiltintas kombinezonas ar vokelis, šilta kepurytė.

Nuo 0 iki +5: medvilninio aksomo šliaužtinukas, demisezoninis kombinezonas (termoizoliacinis sluoksnis ne mažiau 50 gr), medvilninio aksomo pledas, šilta kepurytė.

Beje, lietingas oras – ne priežastis atšaukti pasivaikščiojimą. Paprasčiausiai užmaukite ant vežimo neperšlampamą užvalkalą, o patys pasičiupkite skėtį.

Esant minusinei temperatūrai vaikščioti su mažyliu galima ne ilgiau nei vieną valandą. Jei temperatūra aukščiau nulio, mažylis gali visą dienos miegą pramiegoti lauke. Norint įsitikinti, ar mažylis jaučiasi patogiai, reikia kartkartėmis prisiliesti prie jo kakliuko. Jei jis drėgnas – mažylis aprengtas per šiltai, jei šaltas – sušalo ir jį reikia užkloti apklotuku.

Jei vaikas nuo 1 metų ir vyresnis…

Kada pasivaikščiojimo metu planuojate kartu su vaiku užeiti į parduotuvę, renkite jį ne vientisu kombinezonu, o kelnytes ir striukę. Jei pamatysite, kad mažylis sušilo šiltoje patalpoje, striukytę galima atsegti arba nuvilkti.

Kad sintetiniai drabužiai nedirgintų švelnios vaiko odelės, ant pliko kūnelio vilkite medvilninius marškinėlius ir tokias pat pėdkelnes.

Kuo dar aprengti vaiką, priklauso ne tik nuo temperatūros, bet ir nuo to, kaip aktyviai vaikas leis laiką lauke. Todėl rekomendacijos gali būti tik apytikslės:

Nuo -10 iki -5: šiltas megztukas, šiltos kelnytės, vilnonės kojinės, pašiltintas kombinezonas

( vientisas ar atskiras), šilti aulinukai, kailinė ar pašiltinta kepurytė, šalikas, kumštinės pirštinės.

Nuo -5 iki 0: medvilninio aksomo bodžiukas ilgomis rankovėmis, pusvilnonės kojinės, pašiltintas kombinezonas, šilti aulinukai, šilta vilnonė kepurė, šalikas, kumštinės pirštinės.

Nuo 0 iki +5: šiltas megztukas, šiltos kelnytės, demisezoninis kombinezonas, šilta kepurė, pirštinės.

Suprasti, ar teisingai aprengėte vaiką pasivaikščiojimui, bus galima tik tada, kai sugrįšite namo. Jei nurengę vaiką matote, kad jis įraudęs ir prakaituotas – sekantį kartą aprenkite jį lengviau.

Ir dar vienas patarimas: ruošdamiesi eiti į lauką, pirmiausia apsirenkite patys, o jau paskui renkite šiltais drabužėliais vaiką. Tada mažylis tikrai nesuprakaituos, laukdamas, kol mama išsigražins.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.