Patarimai/rekomendacijos, Vaikų sveikata

Kaip stiprinti vaikų imunitetą?

Šaltuoju metų periodu gresia peršalimo ligų tikimybė. Kaip galima stiprinti vaikų imunitetą, kad jie nesusirgtų arba lengvai persirgtų ir nekiltų komplikacijų?

Dalinamės Ukmergės šeimų bendruomenės “Sąmoninga tėvystė” narių patirtimis.

Šeimos gydytoja Algita Kugrėnaitė-Korolkevič su vyru Vladimiru augina 4,5 m. sūnų Gabrielių.

„Vis dar maitinu mamos pienu ir manau, kad tai vienas iš pagrindinių dalykų stiprinant vaiko imuninę sistemą. Ką galiu padaryti kaip mama, tai maitinti krūtimi savo vaiką tol, kol jam to reikia. Vaiko imuninei sistemai ne tik mamos pieno sudėtis svarbi, vaikui svarbesnis prisiglaudimas ir nusiraminimas, nes stresai jį veikia kiekvieną dieną.

Gabrieliui nedraudžiama lakstyti basomis, nuogam prie bet kokios temperatūros. Kartais į lauką, kai yra sniego ir ledo, jis išbėga nuogas. Jam nesvarbu kokia temperatūra. Gabrielius neserga peršalimo ligomis.

Šeimoje nevalgom balto cukraus ir baltų miltų. Cukrų keičiam medumi. Žolytes renkam, ne tik arbatas iš jų verdam, bet ir džiovintas valgom. Taip labai patogu vartoti pelyną, nes jo arbata labai karti, daug neišgersi. O maltos pelyno žolės arbatinį šaukštelį be jokio vargo vandeniu užsigerdamas nurysi. Žarnyne jis savo gerą darbą padarys.

Geriausias būdas stiprinti vaiko imuninę sistemą – jos negadinti. Gabrielius – neskiepytas.“

ernetso-vaikaiErnesta ir Egidijus Kličiai augina 3 m. Oskarą ir 5 mėn. Oliviją

„Vaikus stengiamės grūdinti: neprirengiam šiltai, daug būname gryname ore. Jei sūnui norisi, jis gali nesidėti nei pirštinių, nei kepurės eidamas į lauką šaltu metų laiku.

Vienu svarbiausiu dalyku stiprinant imuninę sistemą įvardyčiau žindymą. Tai geriausia, ką mama gali duoti savo vaikui. Oskarą maitinau beveik iki 2,7 metų. Jei matau, kad vaikas pradeda sirgti, kyla temperatūra, nenori valgyti įprasto maisto, visuomet pasitikiu žindymu, neskaičiuoju laiko, skirto tam. Mamos pienas pas mus yra pagrindinis vaistas, jokių kitų vaistų nevartojame.

Žiemos metu Oskarui siūlau daug rūgščių produktų, kad gautų kuo daugiau vitamino C.  Česnaką ilgai kramtom.

Oskaras skiepytas iki 4 mėn. Po 2 mėn. skiepo, jam susirgus, mane apėmė keista nuojauta, kad kažkas ne taip, kad tokiais sprendimais griaunu tobulai gamtos sukurto kūno apsauginę sistemą. Išlindus pirmoms alerginėms reakcijoms pradėjau daugiau domėtis skiepais, reikėjo didelės drąsos priimti sprendimą nebeskiepyti, nes aplinkoje suformuota kitokia nuostata. Olivija neskiepyta ir dar nesirgo.“

 

 

 

vidmanteVidmantė ir Marius Periokai augina 2,5 m. Arijų.

„Visa mūsų šeima maitinasi vegetariškai. Skeptikai, kurie bandė mums įpiršti, kad vaikui mirtinai reikia mėsos, dabar mato, kaip mes sėkmingai raudonais žandukais augame sveiki ir laimingi.

Mes įtraukėme į savo racioną vaisių kokteilius, Arijus juos labai mėgsta. Jei suserga porą kartų per metus sloga, gydomės sūriu jūros vandeniu, patys jį pasigaminam. Niekada negalvojau, kad tai yra taip veiksminga. Kažkur perskaičiusi pradėjau sau lašintis, poveikis nustebino. Dabar tik taip ir gydomės. Vasarą labai daug lauke laiko praleidžiam, daržoves savo auginamės.

Pas vyrą šeimoje jau yra praktika neskiepyti vaikų. Pasidomėjau Lietuvoje neskelbiama informacija apie skiepus ir matau daugiau rizikos nei naudos.“

2017 m. sausio 18 d. 17 val. kviečiame tėvelius į edukacinį užsiėmimą „Kaip stiprinti vaiko imuninę sistemą?“, kuris vyks Ukmergėje, Jaunimo laisvalaikio centre, Miškų g. 29. Susitikimo metu diskutuosime, kodėl vaikai serga, kaip apsaugoti juos nuo peršalimo ligų, koks maistas padeda greičiau pasveikti, kokių maisto produktų verta ilgam atsisakyti, kokių žolelių visuomet turi būti namų vaistinėlėje, kokios arbatos tinka ir patinka vaikams, kokios yra veiksmingos grūdinimo priemonės. Ukmergės šeimų bendruomenės „Sąmoninga tėvystė“ tėveliai pasidalins savo patirtimi, atsakys į susirinkusiųjų klausimus. Būtina išankstinė registracija telefonu 865631211 arba el. paštu sigita@sveikuoliai.lt.

Sigita Kriaučiūnienė, www.sveikuoliai.lt

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.