Vaikai/šeima, Vaikų sveikata

Kaip atsikratyti nugaros skausmų ir net išvengti nevaisingumo?

Pasak sveikatos specialistų, kas antras 30-50 metų amžiaus žmogus šiandien gydosi nugaros skausmus, o atlikus magnetinį rezonansą – 85 proc. 40-ties ir daugiau metų žmonėms aptinkamos stuburo išvaržos, kurios dažniausiai ir yra nugaros skausmo priežastis. Teisingo judėjimo ekspertė atsako, kaip išvengti ar atsikratyti nugaros problemų.

Teisingo judėjimo specialistės Renatos Ložienės teigimu, pacientai metų metus ieško problemos sprendimo, dirba su kineziterapeutais, masažuotojais, sporto medicinos meistrais ir treneriais, tačiau neretai nugaros skausmas taip ir nedingsta.

„Savo darbe su pacientais pritaikiau kantienikos (angl. cantienica) metodą. Tai gana nauja mankštos sistema, grįsta anatominiu požiūriu, akcentuojanti kūno giliųjų raumenų ir dubens dugno giliųjų raumenų lavinimo svarbą.

Iš esmės tai įgimta taisyklinga laikysena ir teisingas judėjimas, naudojant giliuosius kūno raumenis“, – komentuoja šio metodo instruktorė.

Anot jos, ši metodika padeda įveikti nugaros, sprando, pėdų, kaklo ir galvos skausmą, rankų tirpimą, skoliozę, kifozę, stuburo išvaržas, klubų sąnarių iškrypimus, kelių sąnarių skausmus, miego sutrikimus,  hemorojų, erekcijos sutrikimus, prostatos problemas, šlapimo nelaikymą.

„Mankštinantis pakeliami nusileidę vidaus organai, pagerėja lytinė potencija ir net padvigubėja tikimybė pastoti. Lengviau išnešioti kūdikį – tai veikia ir kaip prevencija priešlaikiniam gimdymui. Padeda pasiruošti natūraliam gimdymui ir sureguliuoti svorį po gimdymo“, – pažymi R. Ložienė.

Kaip suderinti išsiderinusią sistemą?

Stuburas veikia kaip sudėtinga svertų visuma – kai jos veikla išsiderina, organizmas apie tai praneša nugaros skausmu. Jei norima pasveikti, stuburas privalo būti tiesus.

„Stuburą sudaro 26 slanksteliai, o tarp jų yra išsiraizgiusios nugaros smegenų kraujagyslės bei nervų šaknelės, kurios maitina visą kūną.

Kai nepatogiai sėdime, kūprinamės ar ilgai išbūname prie kompiuterio, slanksteliai spaudžia kraujagysles bei nervų šakneles – panašiai kaip suspaudžiama žarna, pro kurią teka vanduo – ir mūsų organai bei audiniai ima kęsti badą.

Tradiciškai netaisyklinga laikysena pasižymi žmonės, dirbantys sėdimą darbą, mat žmogaus kūnas nėra pritaikytas pasyviam gyvenimo būdui“, – aiškina sveikatos specialistė.

Ji pataria įsivaizduoti žmogaus kūną kaip daugiaaukštį pastatą: gerai ištreniruotas dubens dugnas yra svarbiausias šio pastato aukštas.

Stuburas yra ištempiamas nuo dubens dugno aukštyn padedant maždaug 200 smulkiųjų stuburo raumenų, kurie palaiko ir apsaugo slankstelius, apgaubdami juos ir sujungdami su visais kitais aplinkiniais raumenimis.

„Kiekvienas kantienikos pratimas mankština visą kūną nuo rankų iki kojų pirštų galiukų ir viršugalvio. Puiki laikysena ir fizinė harmonija pasiekiama atliekant trijų matmenų judesius.

Šiuos pratimus žmonės atlieka, vedini pačių įvairiausių priežasčių: norėdami sustiprinti nugarą, atpalaiduoti pečius, patobulinti rankų formą ar svajodami apie plokštesnį pilvą“, – aiškina R. Ložienė.

Nevaisingumo prevencija

Lietuvoje nevaisingumas yra didžiulė problema – ji paliečia maždaug kas trečią vaiko susilaukti bandančią porą. Pasak R. Ložienės, dažniausiai nevaisingumas yra moterų ligų pasekmė, tačiau daugėja ir vyrų ligų atvejų. Pasitelkiant kantienikos metodiką, galima prisidėti prie vaisingumo išsaugojimo ir lytinės potencijos išlaikymo.

„Dubens dugno giliųjų raumenų pagalba formuojamas teisingo judėjimo refleksas. Dubuo pastatomas į tinkamą padėtį atskaitos taško atžvilgiu, o stuburas palaikomas nuolat ištemptas.

Įvaldžius šią metodiką, kūnas, kaip judantis mechanizmas, ima funkcionuoti teisingai, tuomet niekas niekur neužsispaudžia, vidaus organai turi erdvės. Tai reiškia, kad išlaikomas kiaušidžių gyvybingumas, nesiformuoja prostata. Lytiniai organai nuolat maitinami deguonimi, kas ir palaiko gyvybingumą“, – pažymi ji.

Nuo ko pradėti?

Norintiems pagerinti savo stuburo padėtį judėjimo ekspertė pataria pradėti nuo slankstelių ištiesinimo pratimo stovint, gulint ant grindų arba sėdint. Efektyviausia tai daryti sėdint ant kietos kėdės, padėjus delnus ant šlaunų.

„Mintis koncentruokite į stuburą. Kelti stuburą pradėkite nuo uodegikaulio. Fizinį kilimą stiprinkite ir mintimis. Įsivaizduokite, kaip kiekvienas slankstelis atskirai kyla stačiai į viršų. Mėgaukitės ir džiaukitės išsitiesusiu stuburu. Pajuskite į jus plūstančią energiją. Tai atlikite kaip galima daugiau kartų per dieną – nuo 50 iki 100 kartų“, – rekomenduoja ji.

R. Ložienė priduria, kad atliekant bet kurį pratimą, viršugalvis nuolatos tempiamas į viršų, o uodegikaulis – žemyn, bambą traukiant prie stuburo, atsispyrus į kulnus. Visi kaulai yra ištempiami ir išdėstomi pagal pirminę žmogaus kūno anatominę struktūrą taip, kad organizmo raumenys, jungtys ir raiščiai įgytų tonusą bei tamprumą.

„Bent jau pabandykite sėdėti taisyklingai: atsisėskite tik ant sėdmenų kaulų, kad šlaunys butu laisvos. Pėdas padėkite V raidės forma ir sėdėkite sudarydami 90 laipsnių kampą.

Spausdami kulnus į grindis, spauskite ir stumkite sėdmenis žemyn ir atgal, tuo pat metu viršugalvį tempdami aukštyn bambą spauskite prie kryžkaulio. Turite jausti pakabinto kūno jausmą – išorėje atsipalaidavę, viduje pasitempę. Jei jaučiate diskomfortą, vadinasi, jūsų laikysena netaisyklinga“, – atkreipia dėmesį ji.

Su amžiumi žmogaus ūgis neturi sumažėti – kai išsaugomas ūgis, lieka ir sveikata. Atstačius jau suaugusio žmogaus kaulų struktūrą, stuburo išvaržos dingsta, o naujos nesiformuoja.

„Vieną kartą iš esmės „sutvarkius“ kūną, galima pamiršti stuburo išvaržas, radikulitus ir kitus nugaros skausmus visam laikui. Bet svarbu, kad taisyklingas judėjimas ir laikysena taptų įpročiu“, – reziumuoja kantienikos metodo instruktorė.

Informacijos šaltinis: https://ve.lt/gyvenimas/sveikata/kaip-atsikratyti-nugaros-skausmu-ir-net-isvengti-nevaisingumo

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.