Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

Kaip atsikėlėte šį rytą? Iš to galite sužinoti, koks jūsų gyvenimas

,,Žmonės nevertina ryto. Per jėgą keliasi skambant žadintuvui, kuris tarytum kirviu suskaldo jų miegą, ir tuoj pat atsiduoda liūdnai rutinai. Pasakykite man, kokia gali būti diena, pradėta tokiu smurtiniu aktu! Kas turi vykti su žmonėmis, kurie kasdien iš žadintuvo gauna po nedidelį elektros šoką! Jie po kurio laiko pripranta prie prievartos ir atpranta nuo pasimėgavimo.“

Milanas Kundera „Atsisveikinimo valsas“

Kaip jūs pabundate rytais? Lengvai ir paprastai ar stengiatės pamiegoti kuo ilgiau?

Psichologai atskleidė, kad žmogus su prasta gyvenimo motyvacija, nejaučiantis gyvenimo džiaugsmo, nesuvokiantis prasmės ir neturintis savų tikslų, paprastai nenori keltis rytais. Taip pat sunku atsikelti tiems, kurių laukia kažkas, kas jiems nepatinka. Tai gali būti nemėgstamas darbas ar komplikuoti santykiai, būsimas išbandymas, dėl kurio nervinasi iš anksto, paprasčiausia baimė ar antsvoris. Variantų gali būti be galo daug.

Jeigu pastebite, kad jums sunku kas rytą keltis, jaučiate nuolatinį nuovargį ir mieguistumą, tai patartina giliau pažvelgti į savo vidų. O tai padaryti nėra taip sunku, kaip atrodo.

Atsakykite sau į tokius klausimus:

Kas konkrečiai man trukdo arba nepatinka mano gyvenime dabar?

Kokia mano gyvenimo prasmė ir kokie ilgalaikės perspektyvos bei artimiausi mano tikslai?

Kaip aš leidžiu nemaloniam ir nepageidaujama dalykui būti mano gyvenime, kaip reaguoju į tai?

Po tokios savianalizės jūs sužinosite apie save daug naujo, taip pat sugebėsite pripažinti tą „kažką“, dėl ko nenorėdavote atmerkti akių rytais. Tikriausiai žinote, kad problemos suvokimas – tai 50 procentų jos sprendimo.

Kitas svarbus klausimas sprendžiant kėlimosi rytais problemą: ką man dabar daryti su tuo, ką supratau apie save?

Sudarykite planą, kaip galėtumėte pakeisti gyvenimą, kad jis teiktų jums džiaugsmo. Jeigu po visų jūsų pastangų kėlimosi klausimas dar nebus išspręstas, tai nereikėtų atmesti ir fiziologinių problemų. Tada kreipkitės į gydytojus ir išsitirkite sveikatą.

Jeigu su jūsų sveikata viskas gerai, tačiau jokių pokyčių neįvyko, tada derėtų kreiptis į psichologą. Specialistas padės išsiaiškinti realias jūsų sunkumų priežastis ir nukreips jūsų pastangas teisinga linkme.

Gražina Vasiliauskienė | Alfa.lt
Informacijos šaltinis:

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.