Patarimai/rekomendacijos, Vaikai/šeima, Vaikų sveikata

Kaip apsisaugoti nuo įkyrių vabzdžių natūraliais būdais?

Vabzdžiai ir kiti parazitai: uodai, erkės, vapsvos, greičiausiai yra patys įkyriausi ir nemaloniausi sutvėrimai, trukdantys mums mėgautis atšilusiu oru ir nuotaikingai leisti laiką kieme, miškuose ar prie vandens telkinių. Daugumos vabzdžių įgėlimai ar parazitų įkandimai nėra mums pavojingi, tačiau sukelia nemalonius pojūčius, odos niežulį ir skausmą.

Vis dėlto kai kurie gamtoje tykantys parazitai, pavyzdžiui, erkės gali pridaryti daug žalos ne tik mums, bet ir mūsų augintiniams. KIKA farmacijos vadovė, veterinarijos gydytoja Kamilė Ausmanė pataria, kokias natūralias priemones naudoti norint atbaidyti įkyrius parazitus.

Eteriniai aliejai – apsaugai nuo vabzdžių

„Dažnai parduotuvėse ar vaistinėse parduodamų produktų nuo parazitų sudėtyje yra stiprių cheminių medžiagų, kurios gali sudirginti odą, sukelti stiprią alergiją ar sugadinti audinius. Taigi kaip alternatyvą galima naudoti natūralius produktus, pavyzdžiui, eterinius aliejus. Jie gali padėti apsaugoti jus ir jūsų mažuosius draugus nuo pavojingų parazitų“, – pasakojo veterinarijos gydytoja.

Natūralūs eteriniai aliejai – vienas iš būdų, galintis pagelbėti atsikratyti nemalonių gyvių, trukdančių mėgautis gamtos teikiamais malonumais. Vabzdžiai ypač nemėgsta intensyvių, aitrių kvapų, taigi veterinarijos gydytoja siūlo išbandyti eukaliptų, levandų, čiobrelių, citrinos, rozmarino ar citrinžolių eterinius aliejus.

Kaip naudoti?

Taip pat, pasak veterinarijos gydytojos, naudojant eterinius aliejus galima lengvai pasigaminti apsauginius purškalus. Į buteliuką įpilkite 40 ml vandens (gali būti distiliuotas). Į 1 valgomąjį šaukštą etilo alkoholio įlašinkite eterinių aliejų: 10 lašų citrinžolių, 8 lašų levandų, 4 lašų rozmarinų. Viską supilkite į buteliuką su vandeniu. Prieš naudojimą suplakite. Kai jau ruošitės eiti į lauką, išpurkškite ne tik save, bet ir augintinio kailį.

Ramiam poilsiui terasoje

Šiltą vakarą nėra nieko smagiau kaip tik leisti laiką su šeima, draugais bei augintiniais terasoje ar pavėsinėje. Visgi vakare suaktyvėja ir uodai, ir įvairios musytės. Kaip atsikratyti šių įkyrių parazitų, drumsčiančių ramybę ir smagų laiką gamtoje? Šiuo atveju jums pravers eterinių aliejų difuzorius – įrenginys, kurį dažniausiai naudojame patalpose mėgaudamiesi aromaterapija, drėkindami ir valydami orą.

„Naudokite eterinių aliejų difuzorių lauko terasose bei pavėsinėse. Į difuzoriaus talpą įpilkite vandens, įlašinkite 6–10 lašų pasirinkto eterinio aliejaus (tinka eukaliptų, levandų, čiobrelių, citrinų, rozmarinų ar citrinžolių). Į aplinką pasklidusios aliejų mikrodalelės bei jų skleidžiamas kvapas gali padėti atbaidyti vabzdžius kelių metrų atstumu, o jūs galėsite mėgautis maloniais aromatais bei netrukdomu poilsiu“, – patarimu pasidalijo veterinarijos gydytoja.

Eteriniai aliejai įgėlimo vietai tepti

Jei būnant gamtoje nepavyko išvengti uodų ar kitų parazitų įgėlimų, į pagalbą taip pat pasitelkite eterinius aliejus. Kai kurie iš jų pasižymi antiseptinėmis, antimikrobinėmis ir uždegimus mažinančiomis savybėmis, tad yra puiki priemonė įgėlimo vietai tepti. K. Ausmanė pataria, kokie eteriniai aliejai šiuo atveju tinka labiausiai.

„Arbatmedžio eterinis aliejus ne tik išsiskiria šaldančiu poveikiu, bet ir padeda nuslopinti niežulį. Levandų eterinis aliejus taip pat itin vertinamas dėl savo antibakterinių ir uždegimus mažinančių savybių, tad jis puikiai tinka tepti įgėlimo vietą. Raminančiai ir skausmą malšinančiai veikia ir ramunėlių bei pipirmėčių eteriniai aliejai, pastarasis suteikia ir šaldantį efektą. Bergamočių eterinis aliejus ne tik veikia raminančiai, malšina niežulį, bet ir gali padėti sumažinti odos paraudimą. Na, o citrinžolių eterinis aliejus leis lengviau iškęsti niežėjimą“, – pasakojo veterinarijos gydytoja.

Informacijos šaltinis: ve.lt

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.