Naujienos, Patarimai/rekomendacijos, Vaikai/šeima

Kaimynai už Klaipėdoje besimokančius savo vaikus mokės daugiau

Klaipėdos valdžia sumojo, kad miesto biudžetui per daug kainuoja uostamiesčio darželius bei mokyklas lankančių Klaipėdos rajono ir Neringos vaikų išlaikymas. Siekiant šias išlaidas sumažinti, norima padidinti vieno vaiko „kainą“ ir paprašyti kaimynus už saviškius mokėti daugiau.

Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos bus prašoma pakeisti savo pačios dar 2015 metų gruodį priimtą ir vėliau tris kartus (paskutinį – pernai gegužę) keistą sprendimą dėl vidutinės atlygintinos mokyklos ūkio lėšų kainos už mokinius, besimokančius Savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklose nustatymo.

Atsižvelgiant į praėjusių kalendorinių metų šių išlaidų vidurkį, norima pakeisti vieno mėnesio vidutinę mokinio „kainą“ – padidinti ją nuo 54,75 euro iki 62,30 euro.

Tai leis sumažinti uostamiesčio biudžeto išlaidas už Klaipėdos miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas lankančius Klaipėdos rajono ir Neringos savivaldybių mokinius.

Klaipėdos savivaldybė su šiomis kaimynėmis turi pasirašiusi sutartį dėl minėtų išlaidų kompensavimo.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Planavimo ir analizės skyriaus vedėjos Jolantos Ceplienės teigimu, Klaipėdos rajonui ir Neringai toks sprendimas staigmena netaps. Jis kartu aptartas ir suderintas.

2021-2022 metais Klaipėdos miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklose mokėsi 19 391 vaikas.

Vidutiniškai per mėnesį vieno mokinio išlaikymui (išskyrus mokymo lėšas) iš miesto biudžeto skirta 62,27 euro.

Arba 14 491,26 tūkst. eurų per metus už visus.

Šias išlaidas sudaro mokyklų pastatų išlaikymas (šildymas, apsauga, lietaus nuotekų apmokėjimas, elektra, vanduo, sistemų eksploatacija, langų valymas, paprastasis remontas, ilgalaikio turto nusidėvėjimas), darbuotojų atlyginimai ir socialinio draudimo įmokos, mokinių pavėžėjimas, sporto klasių ir Klaipėdos jūrų kadetų mokyklos vaikų vežiojimas bei maitinimas, universitetinės klasės ir kitos (prekės, spausdinimas, komandiruotės, ryšiai ir panašiai).

2022 metų rugsėjo 1 d. Klaipėdoje mokėsi 276 Klaipėdos rajono mokiniai (2021 m. rugsėjo 1 d. – 248 mokiniai).

Pernai Klaipėdos rajono savivaldybė į Klaipėdos miesto savivaldybės biudžetą pervedė 130,3 tūkst. eurų (2021 m. – 97,6 tūkst. eurų).

Neringos savivaldybė į Klaipėdos miesto savivaldybės biudžetą pervedė 0,9 tūkst. eurų (4 vaikai).

Lygiai taip pat norima padidinti ir pagal ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas ugdomų vaikų vienos dienos „kainą“ – nuo 10,50 iki 12,50 euro.

Specialiųjų ugdymosi poreikių vaikams ji didės nuo 21,30 iki 23,40 euro.

Klaipėdos 37 ikimokyklinio ugdymo įstaigose (išskyrus mokyklas-darželius) 2022 m. rugsėjo 1 d. buvo ugdomi 7 359 vaikai.

Specialiųjų ugdymosi poreikių vaikams skirtos grupės veikia keturiose įstaigose. Jas lanko 626 vaikai.

Iš miesto biudžeto šioms įstaigoms išlaikyti skirta 26 823,4 tūkst. eurų.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.