APŽVALGOS, Patarimai/rekomendacijos, Vaikai/šeima

Ką reikia žinoti perkant lietuviškas prekes ir paslaugas vaikams? Kaip neapsigauti?

Lietuvos rinkoje gausu vaikams produktus ir paslaugas teikiančių įmonių bei fizinių asmenų. Remiantis statistikos duomenimis, internete perkančių žmonių skaičius nuolatos auga. Tačiau kaip neapsigauti ir gauti tinkamas paslaugas/prekes savo vaikui?

1) Pirkdami savo vaikui bet kokį produktą ar paslaugą pirmiausia įsigilinkite į papildomas paslaugos teikėjo sąlygas. Žaislams, vaikiškam inventoriui aktualios būna pristatymo sąlygos, garantinis aptarnavimas. Renkantis privatų darželį, stovyklą ar mokyklėlę, rekomenduojame pasidomėti ne tik siūlomu vaikų užimtumu bei būsima dienotvarke, bet ir nepalankiomis situacijomis. Pavyzdžiui: kokia mokėjimo tvarka darželyje, jei vaikas serga; kaip keičiasi stovyklos dienotvarkė, jei lauke blogas oras; ar yra galimybė atsitikus nenumatytai nelaimei, atšaukti susitarimą.

2) Šiuolaikinės technologijos suteikia puikias galimybes greitai ir operatyviai rasti visą informaciją apie įmonės ar fizinio asmens įsiskolinimus valstybei, vykdomos veiklos istoriją. Perkant smulkius daiktus vaikams, gal tai ir nėra taip aktualu, tačiau jei įmonės veikla turi daug įsiskolinimų, nusiskundimų – tikėtina, kad susidursite su nesąžiningu paslaugos/prekės tiekėju. Rekomenduojame pasidomėti įmonės vykdoma veikla internetinėje erdvėje.

3) Kiekvienas galime apsaugoti savo šeimą nuo netinkamų pirkinių. Svarbiausia nesusivilioti sunkiai tikėtinais pasiūlymais, tik socialiniuose tinkluose platinamais pranešimais, kuomet nėra galimybės jokiomis priemonėmis susisiekti su paslaugos/prekės tiekėju, t. y. nenurodomas elektroninio pašto adresas, internetinė svetainė. Realu, kad tokiu atveju didelė tikimybė sumokėjus gerokai mažiau, teks nusivilti ne tik Jums, bet ir Jūsų vaikui. Perkant produktus/paslaugas pigių prekių parduotuvėse ar masiniuose išpardavimuose, rizika įsigyti nesaugų daiktą/paslaugą padidėja keletą kartų.

4) Rinkitės tik saugius ir Jūsų vaikų amžių atitinkančius žaislus ir paslaugas. Jei stovykla ar išrinktas būrelis Jūsų mažyliui bus neatitinkantis jo amžiaus, vaikas gali ne tik nenorėti ten eiti, bet ir labai nusiminti, nepasitikėti savo jėgomis. Niekada nepirkite žaislų, nepaženklintų CE ženklu. Šis ženklas yra žaislų gamintojo patvirtinimas, kad žaislas atitinka visas ES saugos taisykles. Tai ypač aktualu patiems mažiausiems.

5) Domėkitės kitų tėvelių nuomone ir patirtimi. Www.vaikodiena.lt portale galite rasti atsiliepimus ne tik apie paslaugas ir žaislų parduotuves, bet ir apie visas Lietuvos mokyklas bei darželius. Nepamirškite pasidalinti ir savo nuomone, atsiliepimu ne tik tuomet, kai liekate nusivylę, bet ir kai Jūsų ir Jūsų vaikų lūkesčiai būna patenkinti.

Džiaugiamės, kad didžioji dalis Lietuvos rinkoje esančių įmonių savo veiklą vykdo atsakingai ir teikia kokybiškas paslaugas/produktus Lietuvos vaikams.

smallvaikodiena1-300x54-300x54-300x541-300x54

Informacinio švietimo projekto www.vaikodiena.lt informaciją naudoti komerciniais tikslais be raštiško www.vaikodiena.lt sutikimo draudžiama.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.