Šiandien, gegužės 1-ąją, prasidedantis Lietuvos jūrų muziejaus vasaros sezonas žada būti išskirtiniu. Jau eina į pabaigą penkerius metus trukusi delfinariumo rekonstrukcija. Delfinų pasirodymų salė buvo parengta pasirodymams gerokai anksčiau – žiūrovai šiais išskirtiniais gyvūnais atnaujintoje aplinkoje grožisi jau pusantrų metų.
Delfinariumas prasiplės 3 kartus
Šią vasarą duris atvers Delfinų terapijos centras, Saulės įlanka (lauko baseinas, skirtas edukaciniams delfinų pristatymams), Jūros salė. Ypatingos aplinkos pusapvalė salė bus tarsi nedidelė povandeninė sala, pro kurios langus galima bus stebėti delfinus ir Kalifornijos jūrų liūtus. Beje, joje ketinama rengti ne tik parodas ir edukaciją. Ši salė bus nuomojama ne tik konferencijoms ar seminarams, bet ir asmeninėms, korporatyvinėms ar moksleivių šventėms. Rekonstruotas delfinariumas smarkiai plečia savo paslaugų asortimentą – ant jo stogo tikimąsi atidaryti išskirtinę – Saulės – kavinę.
Dovana Motinos dienai
O sekmadienį, švenčiant pačią gražiausią pavasario šventę – Motinos dieną – delfinariume 15 val. rengiamas delfinų pasirodymas, kuriame trumpam nušvis viena ryškiausių projekto „Delfinai ir žvaigždės“ dalyvių – Tina. Žinoma šokėja kartu su jos vadovaujama vaikų studija parengė nuoširdžias ir jaudinančias kompozicijas. Pati Tina irgi itin laukia šio pasirodymo, leisiančio bent trumpam sugrįžti į vandens stichiją.
Kasdieną šylantys orai ir augantys lankytojų srautai diktuoja delfinariumui ir kitą darbo ritmą. Jau nuo ateinančios savaitės delfinariumas priims lankytojus nuo trečiadienio iki antradienio, pasirodymai bus rengiami 12 ir 15 val.
Muziejų itin pamėgo moksleiviai
Gegužę delfinariume laukiama moksleivių apgulties. Pasakyti „labas“ ateinančiai vasarai traukiama į pajūrį iš visų Lietuvos kraštų. Čia, Smiltynėje, kur ir įsikūręs Jūrų muziejus, moksleiviai susipažįsta su jūros pasauliu – jo gamta ir istorija. Etnografinės žinios perteikiamos Pajūrio žvejo sodyboje. Šiemet jau galima bus lanktis ir klėtelėje, o nuo gegužės 20 dienos kas dvi savaites kūrybinėse dirbtuvės „Ei, kieno, kieno žalias kiemelis?..“ vėl darbuosis lankytojų itin mėgstama tautodailinkė Angele Rauktienė.
Kelsim vėją ir bures
Kaip ir kiekvienais metais, itin laukiamas lankytojų yra Tarptautinės muziejų nakties renginys Lietuvos jūrų muziejuje. Ta proga šiemet muziejus palieka savo teritoriją ir išsikelia … į Klaipėdą. Gegužės 16 dieną 17.00–19.00 val. Pilies uostelyje visų akį trauks plaukiojantis eksponatas – tradicinė kuršių marių burvaltė kurėnas. Joje lankytojus priiminės muziejaus istorikai, kurie papasakos ir parodys laivo veikimo principus. Tuo tarpu muziejaus edukatoriai kels vėją ant kranto: kvies į kūrybines dirbtuves „Keliam bures!“. Kūrybinio vėjo lauks ir krantinėje išrikiuotų mini kurėnų flotilė: spalvinsime, rašysime, klijuosime, rišime mazgus, eisime žvejoti, žaisime senoviškus žvejiškus žaidimus. Stojus vakarui, kurėnas reprezentuos Kuršių marių žvejišką paveldą, plaukdamas Laivų parade.
Ypatingas dėmesys – neįgaliesiems ir senjorams
Šiemet ypatingą dėmesį Jūrų muziejus skiria pažeidžiamoms visuomenės grupėms – vyresnio amžiaus žmonėms ir neįgaliesiems. Todėl tradicinis renginys – Baltijos jūros kiaulės diena – rengiama gegužės 18 d., sukvies į delfinariumą moksleivius su specialiaisiais poreikiais. Senjorai ir neįgalieji nuo gegužės 20 dienos kiekvieną trečiadienį laukiami jiems skirtuose nemokamuose edukaciniuose užsiėmimuose Etnografinėje pajūrio žvejo sodyboje ir Jūros salėje delfinariume. Jūros salėje rengiamos nemokamos kūrybinės dirbtuvės „Keliam bures“ nuo 10.30 iki 15.00 val. lauks ir kitų lankytojų visomis savaitės dienomis, išskyrus pirmadienį ir antradienį.
Jūros šventei – puokštė renginių ir parodų
Birželio 8 dieną muziejuje tradiciškai bus rengiama Tarptautinė Pasaulinio vandenyno diena, skirta gamtosaugos temai. O visa renginių puokšte muziejus, kaip ir kiekvienais metais, pražys per Jūros šventę. Jos metu prie paminklo „Albatrosas“ bus pagerbiami Lietuvos jūrininkai. Liepos 25 dieną Jūros šventės svečiai galės grožėtis istorinių laivų paradų Danės upėje „Dangės flotilė. Taip pat šios šventės metu bus atidarytos dvi laivybos istorijai skirtos parodos – viena jų, eksponuojama I.Simonaitytės Klaipėdos apskrities viešojoje bibliotekoje – pasakos apie jūrų kapitoną Teodorą Reingardą, kita, skirta Lietuvos būriavimo sąjungos 80-mečiui, papuoš uostamiesčio gatves.
Nerijos fortas, kuriame įrengtos Laivybos istorijos, Jūrų faunos, jūrų žinduolių ir paukščių ekspozicijos bei akvariumas, yra uždarytas rekonstrukcijai ir bus atidarytas tik po poros metų.
Informacijos šaltinis: Vakarų ekspresas
Palikti komentarą