Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

Įsidėmėkite ko jokiu būdu negalima daryti supykus

Kivirčas namuose ar konfliktas darbe ne tik ilgam sugadina nuotaiką. Pyktis gali tapti neapgalvotų poelgių arba gyvybei pavojingo elgesio, pavyzdžiui, agresyvaus vairavimo kelyje, priežastimi.

Amerikiečių mokslininkai, tyrinėjantys streso ir pykčio valdymo problemas, sudarė dalykų sąrašą, kurių jokiu būdu neturi daryti pykčio paveiktas žmogus.

1. Miegoti

Nors liaudies išmintis byloja, kad „reikia permiegoti su bėda vieną naktį“, psichologai pataria to jokiu būdu nedaryti pykčio būsenos. Neigiamos emocijos ne tik išsaugomos, bet ir pasidaugina, nes per miegus mūsų organizmas apdoroja informaciją, kurią gavo per dieną.

2. Sėsti prie vairo

Stipraus nervinio susijaudinimo ir pykčio būsenos žmogaus koncentracija nusilpsta, todėl avarijų tikimybė padidėja daug kartų.

3. Išlieti savo pykčio ant kitų

Tyrimai parodė, kad bandymas išlieti savo pykti ant kitų, dažniausiai niekuo dėtų aplinkinių ar artimųjų, padaro žmogų dar nelaimingesnį ir piktesnį.

4. Valgyti

Įniršio būsenos mūsų dėmesys maistui, kurį pasirenkame, nusilpsta. Veikiamas streso ir neigiamų emocijų, organizmas prastai virškina ir sunkiai įsisavina maistingąsias medžiagas.

5. Ginčytis

Dialogo, kuris jau sukėlė pykčio priepuolį, pratęsimas nepadės nusiraminti. Taip galima prikalbėti tokių dalykų, dėl kurių vėliau tektų gailėtis.

6. Išsilieti internete

Nerašykite piktų tekstų socialiniuose tinkluose ir kitose interneto vietose. Vėliau dėl jų bus gėda.

7. Siųsti elektroninius laiškus

Nedarykite to dėl tos pačios priežasties, kaip ir ankstesniame punkte.

8. Gerti alkoholį

Bandymas nusiraminti alkoholiu paprastai duoda priešingą rezultatą. Alkoholis nuslopina savikontrolę ir tada žmogus ima elgtis dar impulsyviau.

9. Ignoruoti kraujo spaudimą

Kai pykstama, kraujo spaudimas neišvengiamai pakyla. Padidėja infarkto ir insulto pavojus. Jeigu sergate hipertonija, pirmiausia reikia galvoti apie savo gyvybę, o ne apie nuoskaudas, kurias sukėlė konfliktas!

10. Užsiimti savigrauža

Įtemptas galvojimas apie tai, kodėl kitas asmuo jus įskaudino, nė kiek nesumažina pykčio – tik sustiprina jį ir užfiksuoja.

Informacijos šaltinis:

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.