Brigks
APŽVALGOS, Naujienos, Papildomas vaikų ugdymas, Patarimai/rekomendacijos, Renginių anonsai, Straipsniai apie vaikų ugdymo įstaigas, Vaikai/šeima

Įgyvendintas bendras Sporto ir Švietimo Ministerijos ir Bricks4Kidz® projektas skatinantis vaikų fizinį aktyvumą

Fizinis aktyvumas yra vienas svarbiausių vaikų vystymosi veiksnių, kuris leidžia vaikams tapti stipresniais ir sveikesniais. Tačiau moksliniai duomenys rodo, kad daugelis šio meto socialinių veiksnių ir ypač karantinas neigiamai įtakoja ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą ir skatina rinktis pasyvias veiklos formas. Vaikams trūksta aktyvios fizinės veiklos, pasivaikščiojimų, judrių ir linksmų žaidimų. Juk ne paslaptis, kad daugelis renkasi mieliau televizorių ar kompiuterį.

Vaikų ir paauglių viršsvoris bei fizinis pasyvumas laikomi pačiais didžiausiais XXI a. visuomenės sveikatos iššūkiais. Vaikų fizinis aktyvumas jauname amžiuje yra gyvybiškai svarbus veiksnys, užtikrinantis harmoningą vaikų vystymąsi, stiprinantis jų fizinę ir psichologinę sveikatą. Siekiant pagerinti širdies ir kvėpavimo bei raumenų ištvermę, kaulų būklę, širdies ir kraujagyslių ir medžiagų apykaitos rodiklius ir sumažinti nerimo ir depresijos sindromus rekomenduojama bent 60 minučių per dieną vaikams atlikti vidutinio ar sunkaus intensyvumo fizinius pratimus.

Projektas Bricks4

Lietuvoje, kas ketvirtam mokiniui diagnozuota ydinga laikysena. Vis dažniau moksleiviams nustatomos ir širdies kraujagyslių sistemos ligos, hipertenzija, cukrinis diabetas bei viršsvoris. Visi šie negalavimai mokslininkų nuomone turi būti siejami ir su nepakankamu fiziniu aktyvumu.

UAB „Edukacija“ („Bricks4Kidz“) specialistų komanda, surado sėkmingą būdą kaip įtraukti mažiau aktyvius vaikus į fizinę veiklą, sudominti per jų mėgstamą užsiėmimą – konstravimą su LEGO®, pristatant vaikams integruotus edukacinius ir fizinio aktyvumo užsiėmimus. Juk tarpdiscipliniškumas ir galimybė jungti skirtingų sričių žinias skatina visapusišką vaikų domėjimąsi aplinka. Šiam tiksliui įgyvendinti įrengėme multifunkcinę vaikų sporto erdvę su STEAM veiklų klasėmis adresu Savanorių pr. 130, Kaune.

Projektas „Vaikų fizinio aktyvumo skatinimas 2019-2020 m. Kauno mieste, pasitelkiant integraciją su mėgstamu vaikų užsiėmimu konstravimu su LEGO“ truko daugiau nei metus ir baigėsi š.m. kovo mėn., tačiau UAB „Edukacija“ („Brick4Kidz“) ir toliau ketina tęsti šį prasmingą darbą užtikrinant vaikų fizinio aktyvumo didinimą. Šis projektas buvo vykdomas UAB „Edukacija“, bendrai finansuojamas Sporto Rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Sporto ir Švietimo Ministerija.

Projektu siekėme skatinti vaikų fizinį užimtumą, kompleksiškai formuojant sveiko gyvenimo būdo poreikius ankstyvame vaiko amžiuje, juk įpročiai formuojasi būtent jauname amžiuje. Projekto metu skatinome vaikus aktyviai, įdomiai, turiningai ir prasmingai leisti laisvalaikį. Dėl šalyje esančio karantino projektas buvo pratęstas iki 2021 m. kovo mėnesio, kad galėtume įgyvendinti projektą pilna apimtimi ir pasiekti išsikeltus tikslus.

Projekto metu buvo suteikta nemokama galimybė 419 vaikų dalyvauti integruotuose edukaciniuose ir fiziniuose užsiėmimuose. Aktyviausiai dalyvavo 5-6 metų vaikai, jų dalyvavo net 174, tuo tarpu 7-9 metų – 140 vaikų ir 105 – jauniausi 3-4 metų vaikai. Siekdami skatinti didesnį vaikų fizinį aktyvumą, bendradarbiavome su Kauno miesto mokyklomis ir darželiais – taip skatindami bendruomeniškumą bei pasikviesdami jų auklėtinius į vienkartinius užsiėmimus ir taip supažindinant su projektu bei paskatinant reguliariai dalyvauti užsiėmimuose. Užsiėmimų metu vaikai mokėsi taisyklingai sportuoti, komandiškai dirbti, bendravimo ir pagarbos vienas kitam. Visa tai yra esminiai jaunų sportininkų kūrimo elementai.

Didžiausias iššūkis projekto įgyvendinimui tapo COVID-19 karantinas ir esktremali situacija, paskelbta šalyje. Dėl to 2020 kovo viduryje laikinai turėjome sustabdyti veiklą, o prisitaikius prie naujų aplinkybių atnaujinom užsiėmimus gegužės mėn. laikantis papildomų saugumo priemonių. 2020 metų spalio pabaigoje, visas veiklas perkėlėme į virtualią erdvę, naudojant ZOOM platformą. Vaikai toliau mielai dalyvavo nuotoliniuose integruotuose užsiėmimuose. Tiek vaikai, tiek tėveliai išreiškė didelį poreikį tokių užsiėmimų karantino metu, kada vaikai daugiau laiko praleidžia namuose ir mažiau užsiima fizine veikla.

Tikime, kad mūsų užsiėmimai ir pasiekti rezultatai prisideda prie vaikų fizinio aktyvumo didinimo bei sveikos gyvensenos ir jos kultūros formavimo Kauno mieste. Tiek vaikai, tiek mokytojai, tiek tėveliai liko sužavėti tokių integruotų užsiėmimų, kurių metu vaikai stiprino savo fizinį aktyvumą, lavino smulkiąją ir stambiąją motoriką. Sulaukėme daug padėkų iš tėvelių dėl suteiktos galimybės vaikams užsiimti šia įvairiapusiškai ugdančia veikla nuotoliniu būdu karantino metu. Tėvelių, mokytojų, auklėtojų ir vaikų atsiliepimai skatina ir toliau vykdyti tokio pobūdžio užsiėmimus bei visos dienos stovyklas, kur edukacija yra derinama su fiziniu aktyvumu, ir ateityje, todėl ketiname tęsti tokią veiklą pakviesdami vaikus dalyvauti vaikus integruotuose STEAM ir fizinio lavinimo užsiėmimuose. Sekite informaciją www.bricks4kidz.lt ir facebook paskyroje bricks4kidzlietuva.

UAB  “Edukacija“  vykdo  neformalaus  ugdymo programas remiantis tarptautinėmis Bricks4kidz® ir Little Medical school®  programomis.

Bricks

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.