Daugelyje Lietuvos miestų mažamečius vaikus auginantys tėvai kasmet suka galvą, ar jų atžalai bus skirta vieta lopšelyje arba darželyje. Situacija Klaipėdoje taip pat panaši. Tėvai skundžiasi, jog norinčiųjų patekti į ikimokyklinio ugdymo įstaigas yra daugiau, nei jos pajėgios priimti.
Trimetį sūnų auginanti klaipėdietė Inesa pasakojo, jog pernai vietos valstybiniame darželyje jos vaikas negavo. Ir tokių atvejų savo pažįstamų žmonių aplinkoje ji žino ne vieną. Anot pašnekovės, dalis tėvų vaikus į ikimokyklinio ugdymo įstaigas užregistruoja vos jiems gimus, tačiau vietos taip ir nesulaukia.
„Klaipėdoje gyvename jau dešimt metų, turime įsigiję nuosavą būstą, kuriame esame deklaravę gyvenamąją vietą, tad galėjome kreiptis į valstybinį darželį. Deja, mums šioje loterijoje laimėti nepasisekė. Negavus vietos, mums buvo pasiūlyta 100 eurų dydžio kompensacija kas mėnesį, skirta padengti dalį privataus darželio išlaidų. Kadangi abu su vyru dirbame, mums privačios ugdymo įstaigos įkainiai buvo įkandami, tačiau ką daryti žmonėms, kurie tokios galimybės neturi?“ – klausė klaipėdietė.
Siekdama padėti tėvams, kurie norėdami būti aktyvūs darbo rinkoje neturi kitos išeities, kaip tik leisti savo atžalas į privačius darželius, Klaipėdos savivaldybė nusprendė didinti įmokos už privatų darželį kompensavimo dydį.
Praėjusią savaitę Klaipėdos miesto savivaldybės taryba patvirtino naują privačių darželių įmokų kompensavimo tvarką. Ji turėtų atverti daugiau galimybių tėvams leisti vaikus į privačius lopšelius ir darželius.
Miesto Tarybai patvirtinus naują tvarką, nuo šiol privačius darželius lankančių vaikų tėvams bus mokama kas mėnesį ne 100 eurų kaip anksčiau, o 150 eurų kompensacija. Privačių darželių uostamiestyje mėnesio įmokos svyruoja vidutiniškai nuo 400 iki 600 eurų.
Kompensacija sieks po 150 eurų kas mėnesį. Tiesa, bent vienas iš tėvų turi būti deklaravęs gyvenamąją vietą Klaipėdoje. Šiuo metu Klaipėdoje 8 760 vaikų lanko valstybinius darželius, o privačius – 712. Kompensacijomis naudojosi 111 šeimų. Joms biudžete buvo numatyta 133 tūkst. eurų.
Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus duomenimis, pernai vietos darželyje negavo apie 200 vaikų. Tačiau panašiai tiek pat patvirtintų prašymų, kai tėvai patys atsisakė vietos darželyje dėl nepatogios jiems ugdymo įstaigos lokacijos.
Kiek prašymų lankyti ikimokyklines ugdymo įstaigas jau gauta šiais metais ir kiek sutarčių bus pasirašyta, kol kas dar nežinoma, nes registracija dar tebevyksta.
Eglė Jurevičiūtė, VE.LT, egle@ve.lt
Palikti komentarą