Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

Gyvenimas kaip sprendimas

Kiekvieną dieną priimame sprendimus ir renkamės. Dar būdami vaikais, rinkomės ir sprendėme, suvalgyti saldainį ar ne, prisipažinti tėvams, ar nutylėti, eiti į mokyklą, ar pasprukti iš pamokų. Sulig amžiumi sprendimų pagausėjo, jie tapo kur kas sudėtingesni.

Visas mūsų gyvenimas – tai sprendimų suma. Pradedant sprendimu, eiti į darbą pėstute ar važiuoti autobusu, lipti laiptais, ar važiuoti liftu, eiti namo po darbo laiku, ar pasilikti ir užbaigti darbą. Nuo kiekvieno smulkaus sprendimo priklauso tolimesnė įvykių eiga. Tokie maži sprendimai kaip didelio konstruktoriaus detalės susidėlioja į schemas ir modelius, iš kurių ir susideda diena. O diena po dienos – štai jums ir gyvenimas.

Mes net nesusimąstome, kad vienas ar kitas sprendimas gali kardinaliai pakeisti dabar susiklosčiusias aplinkybes, mūsų vietą sociume ir netgi požiūrį į pasaulį.

Priėmus neatsargų sprendimą, galima pradėti kitaip galvoti, o tai reiškia, kad ir kitaip elgtis, juk kaip žmogus mąsto, taip jis ir veikia.

Klausimas, kaip priimti sprendimą, dėl kurio paskui netektų gailėtis, kankino tikriausiai visus ir tikrai ne vieną kartą. Aš pati patarčiau atkreipti dėmesį į štai ką.

Pirma. Vartodami žodį „gailėtis“, mes paprasčiausiai bandome pasiteisinti dėl neteisingo sprendimo. Šitaip mes patys save baudžiame psichologiškai, atseit, neteisingai pasielgėme konkrečioje situacijoje.

Antra. Realybėje nėra nei teisingų, nei neteisingų sprendimų, yra tik priimtas sprendimas ir jo pasekmės.

Priimdami kokį nors sprendimą, mes, žinoma, tikimės geriausio, pasirinkdami geriausią universitetą, geriausią darbą ir, pagaliau, geriausią partnerį. Tačiau kas gali žinoti, kas yra geriausia? Kas žino, kur to geriausio ieškoti? Tikriausiai, niekas.

Tai kaip gi teisingai pasirinkti ir teisingai nuspręsti?

Kai kurie žmonės vengia atsakomybės ir leidžia priimti sprendimus kitiems – tėvams, draugams, partneriams. Už tokio elgesio slepiasi banali baimė, atseit, čia jie dėl visko kalti, o ne aš. Bet netgi jei sprendimus daro kiti – tai vis tiek jūsų pasirinkimas. Jūs pats leidote kitiems spręsti už jus. Dėl to tiesiog priimkite faktą, kad viskas, kas vyksta jūsų gyvenime – tai jūsų pasirinkimo rezultatas. Jūs pats pasirinkote ir nusprendėte kaip ir ką galvoti, veikti, su kuo bendrauti.

Kai kuriems artimas išsireiškimas „Iš klaidų mokomės“. Ką gi, iš dalies jie teisūs, tačiau iš klaidų mokosi nedaugelis, o dauguma ir toliau daro vienas ir tas pačias klaidas, renkasi vienus ir tuos pačius neperspektyvius santykius, priima klaidingus sprendimus, o paskui skundžiasi neteisingu gyvenimu. Ką jiems reikėtų daryti? Analizuoti gyvenimą, ieškoti dėsningumų, keisti mąstymo būdą.

Už jus tikrai niekas nenuspręs ir nepadarys. Laikas prisiimti atsakomybę už savo gyvenimą ir ateitį. Tik jūs pats sprendžiate, būti laimingu ar nelaimingu, turtingu ar vargšu, vienišu ar turinčiu šeimą, vidutinybe ar asmenybe.

Priimdami kokį nors sprendimą, vadovaukitės vidiniu balsu, intuicija. Nebijokite įsiklausyti į save, užduoti sau pačiam klausimą, kaip pasielgti, kokį sprendimą priimti, ką pasirinkti. Jūsų viduje yra visų jūsų problemų sprendimai. Įsiklausykite į vidinį balsą, širdies balsą. Iš pradžių jis bus kaip vos girdimas kuždesys, tačiau kuo dažniau į jį kreipsitės, tuo tvirčiau jis skambės.

Informacijos šaltinis: http://seimairnamai.eu

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.