Statistika, Vaikai/šeima, Vaikų sveikata

Gydytoja įspėjo: dėl sutrikusios hormonų veiklos kenčia ir vyrų, ir moterų vaisingumas

Manoma, kad kas penkta pora Lietuvoje susiduria su nevaisingumo problema. Viena šios problemos priežasčių – sutrikusi endokrininių liaukų veikla, neigiamai veikianti reprodukcinę sistemą.

„Kardiolitos klinikų“ Endokrinologijos centro gydytoja endokrinologė-echoskopuotoja Aušra Seibutytė pasakoja, kad apie ją gali išduoti skirtingi moterims ir vyrams pasireiškiantys simptomai.

„Kai moterims sutrinka endokrininių liaukų, išskiriančių į kraują hormonus, funkcija, sutrinka mėnesinių ciklas, atsiranda išskyros iš krūtų, neįprasti galvos skausmai, dvejinimasis akyse, akipločio, kūno plaukuotumo pakitimai – netipiškas galvos plaukų slinkimas, padidėjęs plaukuotumas pilvo, šlaunų, veido srityse.

Sutrikusi endokrininių liaukų funkcija gali pasireikšti ir kitais, ne tokiais specifiniais požymiais: atsiradusiais odos, nagų ir plaukų pakitimais, nuovargiu, nesusijusiu su gyvenimo būdu, bėrimais, emocijų kaita, nerimu, prakaitavimu, ženkliu kūno svorio pokyčiu ir daugeliu kitų“, – pasakoja A. Seibutytė.

Vyrui endokrinines nevaisingumo priežastis galima įtarti tada, kai pasireiškia krūtų pakitimai, atsiranda išskyros iš krūtų, erekcijos sutrikimai, ženklus raumenų jėgos sumažėjimas, nebeželia barzda ir kt.

Ligos, neigiamai veikiančios reprodukciją ir vaisių

Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ gydytoja sako, kad galima aiškiai identifikuoti endokrinines moterų ir vyrų ligas bei sutrikimus, neigiamai veikiančius vaisingumą ar lemiančius blogas nėštumo baigtis – vaisiaus vystymosi sutrikimus ar persileidimą.

„Dėl per aktyvios skydliaukės veiklos – hipertirozės – moterys gali patirti persileidimą, dėl nepakankamos skydliaukės veiklos – hipotirozės – gali kilti sunkumų pastoti, išsivystyti nėštumo patologijos, ištikti vaisiaus žūtis.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.