gimtadienis miegantys drambliai
APŽVALGOS, Patarimai/rekomendacijos, Pramogos vaikams, Straipsniai apie vaikų ugdymo įstaigas, Vaikai/šeima

Gimtadienis išvien su gamta

Ar kada susimąstėte organizuodami ir švęsdami šventes, kas lieka po to? Daugelis net nesusimąsto, kad kelios valandos įspūdingos šventės palieka nemažą šiukšlių sūkurį šiukšlinėje ar net keliose. Po gimtadienių liekančios plastikinės lėkštutės su atspaustu mėgiamu personažu, prakiurę vienkartiniai puodeliai, sprogę balionai ir blizgučių sniegas ant beveik kiekvieno paviršiaus. O juk kiekvienas norime, kad mūsų šventės būtų neeilinės. Bet ar tai yra tikrasis gimtadienio džiaugsmas? Ar tavo ir mano vaikas priims šį dovanotą balionėlį kaip dovaną, kaip kažką, ko jam išties reikia?

Tokius klausimus pradėjom gvildenti laipiojimo centre „Miegantys drambliai“ po eilinį syki perpildytų šiukšlių maišų, kuriuose glaudėsi vieną vienintelį kartą panaudoti indai… Kažkas kirbėjo giliai širdyje, juo labiau, kai patys savo centre turėjom rūšiavimo kampelį, kuris lyg ir rodė, kad mes mylime gamtą ir norime prisidėti prie jos tausojimo.

Gimtadienių šventimo tradicijos ir Miegančių dramblių vidinis jausmas aiškiai nesutapo, tad teko imtis veiksmų. Sukurkime tvarią šventę mūsų jubiliatams ir tuo pačiu dovanokime švarų lopinėlį gamtai!

Pirmiausia atsisakėme vienkartinių indų naudojimo juos pakeisdami į tikrų tikriausias lėkštes, stiklines bei stalo įrankius. Nuo to laiko mūsų stalai atrodo išties puošniai, skoningai ir sukelia jausmą “tarsi namie”. Ir visi šie “tarsi namie” indai iškart yra įskaičiuoti į gimtadienio kainą, tad tikrai ramia širdimi galima džiūgauti, nes toks gimtadienis bus tikrai išskirtinis ir tausojantis gamtą.

miegantys drambliai

Dar vienas svarbus pokytis – atsisakyti baliono kaip simbolinės dovanos. Tai gan lengvai iškeitėme į jubiliato diplomą, kuris ne tik įrodo, kad šventė pas mus gimtadienį, bet ir kartu su draugais laipiojo sienomis ir buvo visų draugų keliamas virve tiek kartų kiek metų suėjo.

Miegantys drambliai

Tikime, šis poperėlis turės išliekamąją vertę, saugos prisiminimus ir emocijas. O juk svarbiausios šventės akimirkos yra ten, kur stiprios emocijos ir mylimi žmonės.

Mes tapome tvaresni dėl gamtos, vaikų, mūsų visų!

Švaros jausmas ne tik šiukšlinėje, bet ir laipiojimo centro širdyje.

Iki malonių ir tvarių susitikimų!

Laipiojimo centras Miegantys drambliai

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.