Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

Geriausias vaistas nuo vėžio – žmona

Kaip rodo neseniai atlikto tyrimo rezultatai, susituokę vyrai nuo vėžio miršta trečdaliu rečiau, nei tie, kurie niekada nebuvo vedę. Moterys taip pat gauna panašios naudos iš bendro gyvenimo, tačiau mažesniu mastu, nei jų vyrai.

Tyrėjai išanalizavo Norvegijos registrą, apimantį laikotarpį nuo 1970 iki 2007 m., jame pateikiami duomenis apie daugiau nei 440 000 suaugusiųjų, kuriems buvo diagnozuotas vėžys, iš kurių pusė mirė dėl šios ligos. Išanalizavę turimą informaciją, ekspertai nustatė, kad niekada šeimos neturėjusių vyrų nuo vėžio mirė 35% daugiau, nei vedusių. Ištekėjusių moterų rizika mirti nuo vėžio buvo 23% mažesnė.

Visiškai gali būti, kad susituokę žmonės dažniau kreipiasi į gydytoją, kai pasireiškia ligos simptomai. Vizito pas gydytoją iniciatorius yra antroji pusė, nerimaujanti dėl mylimo žmogaus, be to, nerimauti pradeda, kaip taisyklė, moteris. Tokiu būdu ankstyva navikų diagnostika tampa labiau tikėtina“, – paaiškino tyrėjai.

Be to, vienišų vyrų ir moterų sveikata apskritai gali būti silpnesnė nei šeimas sukūrusių jų bendraamžių, kadangi santuoka apskritai skatina sveiką gyvenimo būdą.

Dar vienas įdomus faktas – nuo 1970 m. pavienių ir susituokusių žmonių mirties nuo vėžio skirtumas pastebimai išaugo, tai mokslininkai susiejo su mažiau susitelkusia ir darnia šiuolaikine visuomene, kuri palieka vienišus žmones likimo valiai.

Informacijos šaltinis: https://seimairnamai.eu/geriausias-vaistas-nuo-vezio-zmona/

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.