Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

Geriausias būdas mokytis: Nobelio premijos laureato 3 žingsnių planas

Gali pasirodyti, kad tapti fizikos Nobelio premijos laureatu ir vienu žinomiausių mokslo genijų būtų daugiau nei gana, tačiau legendinis mokslininkas Ričardas Feinmanas visada norėjo žinoti daugiau. Jo biografas Džeimsas Glikas (James Gleick) sakė: „Jis vienodai gerbė visas veiklos sferas, mokėsi groti būgnais, daryti masažą, pasakoti istorijas ir flirtuoti su moterimis baruose, laikydamas visa tai amatais su savo taisyklėmis, kurių galima išmokti…“

Ar viso to išmokti jis sugebėjo tik dėl savo fantastiškai greito ir genialaus proto? Nes jeigu taip, tai mums nieko kito neliktų, kaip tik stebėtis jo gebėjimu viską įsisavinti. Laimei, tai nebuvo susiję vien tik su jo įgimtais gabumais. Jis turėjo savo naujų įgūdžių įvaldymo techniką. Ir ji ne tik labai paprasta, bet ir tinka kiekvienam iš mūsų.

Žemiau pateikiame šio trijų žingsnių proceso pagrindus.

1. Išmokyti vaiką.

Feinmanas buvo vienas garsiausių pažangaus mokslo atstovų. Jis teigė, kad netgi sudėtingiausias mokslo sąvokas galima paaiškinti paprastais žodžiais.

Fizikas tikėjo, kad madingų žodelių vartojimas dažnai tik parodo, jog žmogus nesupranta, apie ką kalba. Todėl pirmasis „Feinmano technikos“ žingsnis yra raštu paaiškinti viską, ko bandote išmokti, tarsi tai skaitytų 8 metų vaikas.

Kai nuo pradžios iki pabaigos užrašote idėją nesudėtinga kalba, kurią lengvai supras netgi vaikas (patarimas: vartokite tik populiariausius žodžius), jūs priverčiate save aiškiau suprasti dalyko esmę ir supaprastinate ryšį tarp skirtingų idėjų.

Jeigu šiame etape atsiranda sunkumų, tada aiškiai suvokiate visas savo silpnąsias puses.

2. Sugrįžti atgal.

Iš pradžių paprastai kalbėti apie naujus dalykus gali būti labai sunku. Bet tai normalu. Tiesiog kaskart, kai kažkur užstringate arba kažkas tampa neaišku, pasižymėkite tai. Tai taps savotiška vėliavėle, nurodančia konkrečią vietą, kurią reikės pakartoti.

Pavyzdžiui, jeigu jums reikės laikyti biologijos testą, bet jūs negalite „žmogiškai“ paaiškinti evoliucijos esmės, paprasčiausiai atsiverskite vadovėlį ir perskaitykite atitinkamą skyrių. Dabar jį užverskite, ištraukite švarų popieriaus lapą ir paaiškinkite tą pačią idėją (šiuo atveju evoliuciją), dėl kurios jums kilo sunkumų.

3. Peržiūrėti ir supaprastinti.

Šiame etape jūs jau turite turėti užrašus, kuriuose trumpai paaiškinate, ką bandote išmokti. Jums teliko juos peržiūrėti ir konsoliduoti gautas žinias.

Perskaitykite tai, kas parašyta, balsu. Jeigu paaiškinimas atrodo pernelyg sudėtingas arba skamba nelabai aiškiai, vadinasi, reikia dar padirbėti ties konkrečiu skyriumi.

Informacijos šaltinis:

vmarkus.lt

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.